Teknoloji

İnegöl Akıllı Kent Olma Yolunda

İnegöl Akıllı Kent Olma Yolunda

300 bine yaklaşan nüfusu, mobilya sanayisi, ekonomik büyüklüğü, ihracattaki başarılarıyla İnegöl, Büyükşehirlerle yarış halinde. Artık İnegöl; geniş caddeleri, yeşil alanları, kültür sanat organizasyonları, spor alanlarıyla ve en önemlisi akıllı şehir..
Coşkunöz, Savunma Sanayinde Büyük Oynuyor

Coşkunöz, Savunma Sanayinde Büyük Oynuyor

Coşkunöz Savunma Havacılık, iş ortağı olan ve insansız havacılık sistemleri üzerine çalışan İVME ile birlikte 2 – 3 Ekim tarihleri arasında II. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’ne katıldı. İnsansız..
F-35 Radara Yakalandı

F-35 Radara Yakalandı

Amerika’nın radara yakalanmıyor diyerek her ülkeye sattığı F-35’lerin, radara yakalandığı ortaya çıktı. Amerika, Rusya‘dan hava savunma sistemi S-400‘leri alması sonrasında Türkiye‘yi, F-35 programından çıkardı. Amerika’nın Türkiye’ye F-35 vermemesinin en büyük nedenlerinden biri, F-35..
Ulaşımda Dijital Dönüşüm Kapıda

Ulaşımda Dijital Dönüşüm Kapıda

 – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ulaşımda tüm işlemlerin dijital olarak yapılabilmesini sağlamaya hazırlandıklarını belirterek, “Çok kısa zaman sonra Bursalılar, tüm ulaşım işlemlerini internetten ve cep telefonlarından online olarak gerçekleştirebilecekler”..

Turkcell ve Türk Telekom Deprem Sınavını Geçemedi İstanbul’da etkili olan depremin ardından Megakent’te cep telefonları işlevsiz hale geldi. GSM şirketlerine tepki büyük. Her ay yüzlerce liralık faturalarının ödendiği GSM şirketleri, İstanbul‘da..