Teknoloji

Türkiye’de bir ilk… İşte Tam On İki’ den Hizmet …! Yerel yönetimlerde neler olur-biter, hangi belediye başkanı, nerede, hangi projeyi hizmete dönüştürür ya da dönüştüremez; yıllardır yakinen takip eder, yazar..
Trump’ın Twitter hesabı hacklendi!

Trump’ın Twitter hesabı hacklendi!

Hollandalı hacker Victor Gevers, ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabının şifresini 5’inci denemesinde doğru tahmin ederek hesaba eriştiğini gösteren ekran görüntüsünü paylaştı. Hollandalı hacker Victor Gevers, ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabının şifresini..
İHA ile tespit Bursa’ya ödül getirdi

İHA ile tespit Bursa’ya ödül getirdi

Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yaptığı Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışmasında dereceye giren üye belediyeler Birlik Meclis Toplantısı’nın..
Bakan Akar’dan S-400 açıklaması

Bakan Akar’dan S-400 açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “S-400 tedariki bir tercih değil, zorunluluk olmuştur” açıklamasında bulundu. Akar’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde: Her savunma programı tedariki çerçevesinde deneme ve sistem kontrolleri yer..
Kimlik ve plakalar “Devriye” ile sorgulanacak

Kimlik ve plakalar “Devriye” ile sorgulanacak

Jandarma Genel Komutanlığınca geliştirilen mobil uygulama “Devriye” sayesinde kişi ve araç sorgulama ile kimlik doğrulama işlemleri sosyal mesafe korunarak daha kolay ve hızlı yapılıyor. Genel Komutanlığın sosyal medya hesaplarından paylaşılan..