Dünya

Türkiye’den  yeni NAVTEX hamlesi!

Türkiye’den yeni NAVTEX hamlesi!

Yunanistan ile Mısır arasında imzalanan deniz yetki alanlarının sınırlandırılması anlaşmasına yanıt gecikmedi. Türkiye yeni bir NAVTEKS ilan etti: 10-11 Ağustos’ta Akdeniz’de atış eğitimleri icra edilecek. Yunanistan ile Mısır arasında imzalanan deniz..
BAE’den Türkiye’ye küstah sözler!

BAE’den Türkiye’ye küstah sözler!

Türkiye’yi Doğu Akdeniz’de saf dışı bırakmak için deniz yetki alanları sınırlandırma anlaşması imzalayan Yunanistan ile Mısır’a Birleşik Arap Emirlikleri’nden de destek geldi. BAE Devlet Bakanı Enver Muhammed Gardaş, Türkiye’yi hedef..
Fuat Oktay ve Çavuşoğlu Lübnan’a destek verdi!

Fuat Oktay ve Çavuşoğlu Lübnan’a destek verdi!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye’nin Beyrut Limanı’ndaki patlamanın ilk anından itibaren arama kurtarma ekipleriyle, gıda yardımlarıyla ve her türlü desteğiyle Lübnanlıların yanında olduğunu, bundan sonra da yaralar sarılana kadar yanında..
Bu kez de hıyarcıklı veba paniği!

Bu kez de hıyarcıklı veba paniği!

Çin’in İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nde kemirgen hayvanlardan geçen hıyarcıklı veba nedeniyle bir kişi daha hayatını kaybetti. İç Moğolistan Özerk Bölgesi‘ne bağlı Bayan Nur Kent Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamaya göre, bölgede..
Türk savas gemileri harekete geçti

Türk savas gemileri harekete geçti

Yunanistan ve Mısır, Uluslararası Deniz Hukuku Sözleşmesi’ne aykırı olarak, Deniz Yetki Alanları Sınırlandırma Anlaşması imzaladı. Türkiye, bu anlaşmayı 4 ana başlıkta “yok hükmünde” ilan etti. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan..
Çavuşoğlu’ndan Hindistan’a taziye mesajı

Çavuşoğlu’ndan Hindistan’a taziye mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hindistan’da meydana gelen uçak kazasıyla ilgili başsağlığı dileklerini paylaştı. Açıklamasını Twitter hesabından yapan Çavuşoğlu, “Hindistan‘ın Kerala eyaletinde meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve Hindistan halkına başsağlığı, yaralılara..
191 yolculu Hindistan uçağı inerken düştü!

191 yolculu Hindistan uçağı inerken düştü!

Dubai’den 191 yolcusu ile havalanan ve Hindistan’ın Calucut Havalimanına doğru giden Hindistan Havayollarına ait uçağın iniş sırasında düştüğü bildirildi. Reuters’ın son dakika olarak bildirdiği habere göre, 191 yolcuyu Dubai’den Hindistan’a..