Hafta sonu plan yapacaklar dikkat..!

Türkiye cuma akşamından itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Meteoroloji’den fırtına ve yağış uyarısı yapıldı. eçtiğimiz hafta sonundan bu yana genelde yağışsız, az bulutlu ve açık geçen havaların ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yarın gündüz saatlerinde Trakya’da, akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege’de başlayacak yağışlarla birlikte yerini hafta sonu..

Hafta sonu plan yapacaklar dikkat..!
Tarih : Okunma : 1303.939 Yorum Yap

Türkiye cuma akşamından itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Meteoroloji’den fırtına ve yağış uyarısı yapıldı. eçtiğimiz hafta sonundan bu yana genelde yağışsız, az bulutlu ve açık geçen havaların ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yarın gündüz saatlerinde Trakya’da, akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege’de başlayacak yağışlarla birlikte yerini hafta sonu serin ve yağışlı havaya bırakması tahmin ediliyor. 

Trakya ve Kıyı Ege’de kuvvetli olacak

Yarın Trakya, Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de, cumartesi günü ise Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışların Trakya ile Kıyı Ege’de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
Ülkemiz genelinde halen mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Cumartesi günü batı bölgelerimizde, Pazar günü ise yurdun iç ve kuzeydoğu kesimlerinde hissedilir derecede azalması bekleniyor. 

Salıdan sonra tekrar artacak

Mevsim normalleri civarı ve yağış alan yerlerde yer yer altına düşmesi beklenen hava sıcaklıklarının salı gününden itibaren tüm yurtta tekrar artacağı tahmin ediliyor.