BEKSİAD yönetimi geleceğin tekstilcileriyle tecrübelerini paylaştı

Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) eğitime ve gelecekte sektöre katkı sağlayacak öğrencilere desteğine sürdürüyor. Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu (MYO) Tekstil Programı öğrencileriyle bir araya gelen BEKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, öğrencilere sektör hakkında değerli bilgiler verdiler. BUÜ Teknik Bilimler MYO Tekstil Programı 1. Sınıf öğrencileriyle seminerde buluşan..

BEKSİAD yönetimi geleceğin tekstilcileriyle tecrübelerini paylaştı
Tarih : Okunma : 1364.797 Yorum Yap

Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) eğitime ve gelecekte sektöre katkı sağlayacak öğrencilere desteğine sürdürüyor. Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu (MYO) Tekstil Programı öğrencileriyle bir araya gelen BEKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, öğrencilere sektör hakkında değerli bilgiler verdiler.

BUÜ Teknik Bilimler MYO Tekstil Programı 1. Sınıf öğrencileriyle seminerde buluşan BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yıldız, Başkan Yardımcısı Eyüp Otman, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Raif Uzunboy, Faruk Yılmaz ve Ömer Faruk Çevik, öğrencilere bebe giyim sektörü, BEKSİAD’ın faaliyetleri ve Vişne Caddesi’nde gerçekleştirilen ticaret hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Vişne Caddesi’nden tüm dünyaya

Öğrencilere yaptığı konuşmada, bebe giyim ve konfeksiyonun 35 yıllık geçmişe sahip, genç bir sektör olduğunu söyleyen BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız, Bursa’da 35 yıl önce ufak atölyelerde imalata başlayan bebe giyim ve konfeksiyon sektörü, şu anda Türkiye üretiminin yüzde 80’ini gerçekleştirilen ve ürettiği ürünlerin yüzde 60’ını tüm dünyaya ihraç eden bir konuma gelmiştir. Bebe konfeksiyonu sektöründe faaliyet gösteren firmaların bir araya gelmesiyle oluşan Vişne Ticaret Bölgesi de 4 bine yaklaşan firma, 80 bin çalışanıyla istihdama katkı sağlamaktadır” dedi.

BEKSİAD eğitime önem veriyor

Bebe giyim ve konfeksiyon sektöründe güçlü bir birlikteliğin olduğunu vurgulayan Yıldız, “2003 yılında sektördeki arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek, taleplerimizi yetkililere tek bir ağızdan aktarmak ve Vişne Caddesi'ni dünyaya tanıtmak için kurduğumuz BEKSİAD ile bugüne kadar kurulma hedeflerimizin çoğunu gerçekleştirdik. Yılda iki kez düzenlediğimiz JunioShow Fuarıyla ürünlerimizi tüm dünyadan gelen alıcılara sergiliyor ve önemli iş ilişkileri kurma fırsatı yakalıyoruz. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte yürüttüğümüz Ur – Ge kümelerimiz ile yurtdışındaki önemli fuarlara ziyaretler gerçekleştiriyor ve bu fuarlarda ürünlerimizi tanıtıyoruz. Bunun yanı sıra sektörde faaliyet gösteren firma ve çalışanlarını sektördeki son gelişmeler hakkında bilgilendirmek amacıyla kurduğumuz BEKSİAD Akademi’de eğitimler veriyoruz” diye konuştu.

İyi yetişmiş, kalifiye gençlerin sektöre büyük güç katacağına dikkat çeken Yıldız, “BEKSİAD olarak eğitimin ve sektördeki kalifiye eleman ihtiyacının farkındayız. Bu bilinçle meslek liseleri ile çalışmalar yürütüyor, çocuk giyimi ile ilgili bölümler açılmasını sağlıyoruz. Hem üniversite hem lise öğrencilerimize staj imkanı vererek, onların sektörü daha yakından tanımasını sağlıyoruz. Hızla büyüyen bebe giyim ve konfeksiyon sektörünün kendini iyi yetiştirmiş, gayretli, becerikli gençlere ihtiyacı var. Sizlerin arasından iyi modelistlerle, tasarımcılarla sektörümüz dünyada daha da büyük fark yaratacaktır” ifadelerini kullandı.

BEKSİAD Başkan Yardımcısı Eyüp Otman, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Raif Uzunboy, Faruk Yılmaz ve Ömer Faruk Sevinç’in de tecrübelerini paylaştığı seminerde, BEKSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri BUÜ Teknik Bilimler MYO Tekstil Programı öğrencilerinin merak ettiği soruları da yanıtladı.