Arnavutluk’taki depremde bilanço ağırlaşıyor!

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Richter ölçeğine göre 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde çok sayıda bina yıkılırken, ölü sayısının 20’ye yükseldiği belirtildi. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi Arnavutluk‘ta 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremde enkaz altından cansız bedenine ulaşılan kişi sayısının 20’ye yükseldiği belirtildi. ÇOK SAYIDA BİNA YIKILDI Arnavutluk’ta merkez üssü başkent Tiran‘ın 34 km kuzeybatısı olan saat 05.54’te Richter ölçeğine..

Arnavutluk’taki depremde bilanço ağırlaşıyor!
Tarih : Okunma : 1238.573 Yorum Yap

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da Richter ölçeğine göre 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde çok sayıda bina yıkılırken, ölü sayısının 20’ye yükseldiği belirtildi.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi Arnavutluk‘ta 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremde enkaz altından cansız bedenine ulaşılan kişi sayısının 20’ye yükseldiği belirtildi.

ÇOK SAYIDA BİNA YIKILDI

Arnavutluk’ta merkez üssü başkent Tiran‘ın 34 km kuzeybatısı olan saat 05.54’te Richter ölçeğine 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Ülke genelinde şiddetli hissedilen depremde çok sayıda bina yıkıldı.

20 KİŞİ ÖLDÜ, 150’DEN FAZLA YARALI VAR

Gün boyu sürdürülen arama ve kurtarma çalışmalarında ekipler 20 kişinin cansız bedenini enkazdan çıkartırken, 150’den fazla kişinin de yaralı olduğu açıklandı. Arnavutluk Savunma Bakanlığı, Durres kentindeki yıkılan bir apartmanın enkazından 44 kişinin kurtarıldığı bilgisini paylaştı.

ARAMA-KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Yerel medya, Arnavutluk genelinde itfaiye, sağlık ekipleri ve silahlı kuvvetlerin, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

TÜRK VATANDAŞLARININ KALDIĞI OTEL ÇÖKTÜ

Öte yandan, 6,4 büyüklüğünde depremin yaşandığı Arnavutluk’ta 21 Türk vatandaşının kaldığı otel çöktü. Enkazdan çıkarılan Türklerin durumunun iyi olduğu açıklandı. AFAD, arama kurtarma çalışmalarına destek vermek için bölgeye hareket etti.