Demirtaş cezaevinde rahatsızlandı! Kızkardeşi sosyal medyadan paylaştı

Eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, cezaevinde kalp spazmı geçirdiği haberini kızkardeşi ve avukatı Aygül Demirtaş Twitter hesabından duyurdu. HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş‘ın avukatı ve kardeşi Aygül Demirtaş, Twitter’da açıklama yaparak ağabeyinin 26 Kasım sabah saatlerinde göğüs sıkışması nedeniyle nefes alamadığını ve bilincinin kapandığını belirtti. Aygül Demirtaş, Selahattin Demirtaş’a ilk müdahalenin, koğuş..

Demirtaş cezaevinde rahatsızlandı! Kızkardeşi sosyal medyadan paylaştı
Tarih : Okunma : 1338.876 Yorum Yap

Eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, cezaevinde kalp spazmı geçirdiği haberini kızkardeşi ve avukatı Aygül Demirtaş Twitter hesabından duyurdu.

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş‘ın avukatı ve kardeşi Aygül Demirtaş, Twitter’da açıklama yaparak ağabeyinin 26 Kasım sabah saatlerinde göğüs sıkışması nedeniyle nefes alamadığını ve bilincinin kapandığını belirtti.

Aygül Demirtaş, Selahattin Demirtaş’a ilk müdahalenin, koğuş arkadaşı HDP Hakkari eski milletvekili Abullah Zeydan tarafından yapıldığını söyledi.

Aygül Demirtaş, Salı günü yaşanan bu rahatsızlık üzerine cezaevi doktorunun Selahattin Demirtaş’ı muayene ettiğini, ileri tetkikler önerdiğini söyledi.

Aygül Demirtaş şu bilgileri verdi:
-“Cezaevi doktorunun önermesine rağmen salı gününden beri bu ileri tetkiklerin yapılması için hastaneye sevki yapılmadı bir türlü. Şu an genel durumu iyi ama kaygılıyız. Cezaevi doktoru herhangi bir teşhis koyamadı, bu yüzden hastaneye sevketti. Cuma günü cezaevi idaresi ile yaptığım görüşmede güvenliğini sağlamaya ve hastane ayarlamaya çalıştıklarını söylediler. Ama yedi gün geçmesine rağmen hala götürülmedi. Herhangi bir gelişme olmadığı ve abimin sağlığı için endişelendiğimiz için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık” diye konuştu.