AKP’li Turan’dan “15 vekil açıklaması” açıklaması.

Sayın Bakan her türlü iddianın araştırılması için bizzat kendisi savcılara müracaat etmiştir. AK Parti  Grup Başkanvekili Bülent Turan, BBC Türkçe’nin “AK Parti’de Süleyman Soylu tartışması: 15 milletvekili rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti” haberini yalanladı.  Kendisi hakkındaki kulis bilgisinin doğru olmadığını belirten Turan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hitaben, “Sayın Bakan her türlü iddianın araştırılması için bizzat kendisi savcılara müracaat etmiştir” ifadesini..

AKP’li Turan’dan “15 vekil açıklaması” açıklaması.
Tarih : Okunma : 2.063 views Yorum Yap

Sayın Bakan her türlü iddianın araştırılması için bizzat kendisi savcılara müracaat etmiştir.

AK Parti  Grup Başkanvekili Bülent Turan, BBC Türkçe’nin “AK Parti’de Süleyman Soylu tartışması: 15 milletvekili rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti” haberini yalanladı.  Kendisi hakkındaki kulis bilgisinin doğru olmadığını belirten Turan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hitaben, “Sayın Bakan her türlü iddianın araştırılması için bizzat kendisi savcılara müracaat etmiştir” ifadesini kullandı. 

Turan, BBC Türkçe’nin açıklamasını alıntılayarak yaptığı yazılı açıklamada, “15 milletvekili rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti’ başlıklı haberiniz ve içinde yer alan ‘Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın konuyla ilgili görev üstlendiği” ‘kulis bilginiz’ doğru değildir. Bu mücadeleyi yürütecek olan şüphesiz devletin ilgili birimleridir. Haberinize konu iddialar adalete intikal etmiş konulardır. Ayrıca Sayın Bakan her türlü iddianın araştırılması için bizzat kendisi savcılara müracaat etmiştir. Kanaatimiz dedikodu ve söylentinin ötesinde hukuka tekabül eden hususların her bakımdan açığa çıkartılacağı ve kamu vicdanını tatmin edecek şekilde herkesle paylaşılacağı yönündedir. Hukuk devleti anlayışı esasında her türlü şüphenin açığa çıkartılmasının önemi her türlü takdirin üzerindedir.” değerlendirmesini yaptı. 

İlk yorumu siz yazın