Bakan Kurum, Bursa sahillerinden toplanan müsilaj miktarını açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi’ni müsilaj istilasından temizleme çalışmalarıyla ilgili paylaşım yaptı. Bakan Kurum paylaşımında Bursa Gemlik Körfezi’nden toplanan müsilaj miktarını da açıkladı. Bakan Kurum, Gemlik Körfezi’nden toplanan müsilaj miktarını açıkladı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, müsilaj çalışmalarıyla ilgili son dakika gelişmelerini paylaştı. İl il son durumu açıklayan Bakan Kurum  8 ve..

Bakan Kurum, Bursa sahillerinden toplanan müsilaj miktarını açıkladı
Tarih : Okunma : 1.081 views Yorum Yap

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi’ni müsilaj istilasından temizleme çalışmalarıyla ilgili paylaşım yaptı. Bakan Kurum paylaşımında Bursa Gemlik Körfezi’nden toplanan müsilaj miktarını da açıkladı.

Bakan Kurum, Gemlik Körfezi’nden toplanan müsilaj miktarını açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, müsilaj çalışmalarıyla ilgili son dakika gelişmelerini paylaştı. İl il son durumu açıklayan Bakan Kurum  8 ve 9 Haziran günlerinde ki çalışmalar kapsamında Bursa Gemlik Köfezi’nden Bursa 50 m³ müsilaj toplandığını açıkladı.

Bakan Kurum sosyal medyasından yaptığı paylaşımda şu bilgileri verdi:

8 Haziran’da 15 bölgede denizden 235,2 m³, 9 Haziran’da 16 bölgede denizden ve karadan 156,6 m³ müsilajı temizledik.

Şehirlerimize göre;
– İstanbul 103,8 m³
– Balıkesir 79 m³
– Kocaeli 56 m³
– Yalova 53 m³
– Bursa 50 m³
– Çanakkale 27 m³
– Tekirdağ 23 m³ müsilaj topladık.

Marmara Denizi’mizde 1.000 kişilik ekibimiz, 46 temizleme gemimiz ve 27 teknemizle 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Medeniyetimizin göz bebeği şehirlerimizi, Marmara Denizi’mizi ve deniz canlılarımızı kaderine terk etmeyerek kirlilikten kurtaracağız.

İlk yorumu siz yazın