Bursaspor’a 160 formalık destek …!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Yeniden Büyük Bursaspor sloganıyla başlatılan forma kampanyasına Bursasporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği tarafından 160 forma ile katılım yaptı. BPFDD Başkanı Ahmet Suphi Evke ve yönetim kurulu, bugün Şükrü Şankaya Tesisleri’nde Bursaspor Başkanı Mesut Mestan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, BTSO Kampanya yöneticilerinin katıldığı bir toplantı düzenledi. Toplantının..

Bursaspor’a 160 formalık destek …!
Tarih : Okunma : 1258.859 Yorum Yap

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Yeniden Büyük Bursaspor sloganıyla başlatılan forma kampanyasına Bursasporlu Profesyonel Futbolcular Dayanışma Derneği tarafından 160 forma ile katılım yaptı.

BPFDD Başkanı Ahmet Suphi Evke ve yönetim kurulu, bugün Şükrü Şankaya Tesisleri’nde Bursaspor Başkanı Mesut Mestan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, BTSO Kampanya yöneticilerinin katıldığı bir toplantı düzenledi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Ahmet Suphi Evke, “Bursaspor formasını terletmiş 160 üyemiz var. Hepimiz birer forma ile bu kampanyaya destek veriyoruz” diyerek şunları söyledi:

“BTSO tarafından Yeniden Büyük Bursaspor sloganıyla başlatılan kampanyaya bizlerde dernek olarak katılım gösteriyoruz. Bizlerin amacı farkındalık yaratarak tüm Bursalı ve Bursasporluların bu kampanyaya destek vermelerini arzuluyoruz. Dernekte üye olan arkadaşlarımız şanlı Bursaspor formasını terleten insanlar olarak zor günde kulübümüzün yanında olduğumuzu göstermek istedik. Bursaspor’a fikirlerimiz, futbol okulu ile sporcu kazandırarak yaptığımız katkılara karşın bir omuzda biz vermek istedik. Tüm iş dünyasının, taraftarlarımızın, bu kentte yaşayan herkesin katkılarını bekliyoruz. Lütfen Bursaspor’a duyarsız kalmayalım ve gerekiyorsa ateşi elimizle tutalım.”

KENTİN KATKISI GEREKİYOR

Toplantıda söz alan Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan ise, “Gelinen noktayı hepimiz biliyoruz. Göreve gelirken içinde bulunduğumuz durumu tekrarlayıp, ağlama edebiyatı yapmamak için söz vermiştik. Ancak bu an istemediğimiz bir ligdeyiz. Bursaspor’u layık olduğu lige taşımak istiyoruz. Gemiyi Süper Lig limanına yanaştırmak istiyoruz. İlk yarı kötü geçmedi. Süper Lige yakınız. Bursaspor bu kentin en önemli markası. Büyük bir camiayız. Aslında yönetimimizin bu günkü noktaya geleceğini kimse tahmin etmiyordu. Bundan sonrası için bizim gücümüz maalesef yetmiyor. Katkılarımızla boyumuzun ölçüsüne getirdik. Bundan sonra kentimizin de desteğine ihtiyacımız var. Süper Lige çıkmak için ben değil, biz diyerek takımımıza sahip çıkarsak, layık olduğumuz yere geliriz” diye konuştu.

Daha sonra söz alan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Süleyman Çelik ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

STAT İÇİN BAKANLIK DESTEK VERECEK

“Maalesef kulübümüz arzulanan yerde değil. Belediye olarak kulübümüze olan desteklerimiz artarak devam edecek. Bugüne kadar iş başına gelen tüm başkanlara destek verdik. Maddi ve manevi desteklerimiz artarak devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Stat ile ilgili belli noktaya gelindi. Spor Bakanımızın da vereceği katkı ile stadımızın belirlenen ulaşım ve diğer sıkıntılarını kısa süre içerisinde tamamlamak istiyoruz. Kampanyaya olan desteğin artarak devam etmesini arzuluyoruz.”