Çin’de Doktora Yapan Türk’ten Şok İddia

Çin’deki Şangay Üniversitesi’nde doktora yapan Nurettin Akçay, koronavirüsüne karşı kart dağıtıldığını ve bu kartla artık her evden sadece bir kişinin dışarı çıkabileceğini ve kritik olan vaka sayısının 7 binin üzerinde olduğunu söyledi. Çin’de virüs nedeniyle ölü sayısının bini aştığını ve doğrulanmış vaka sayısının 42 binin üzerinde olduğunu belirten Şangay Üniversitesi’nde Çin ve Türkiye ilişkileri üzerine..

Çin’de Doktora Yapan Türk’ten Şok İddia
Tarih : Okunma : 1204.763 Yorum Yap

Çin’deki Şangay Üniversitesi’nde doktora yapan Nurettin Akçay, koronavirüsüne karşı kart dağıtıldığını ve bu kartla artık her evden sadece bir kişinin dışarı çıkabileceğini ve kritik olan vaka sayısının 7 binin üzerinde olduğunu söyledi.

Çin’de virüs nedeniyle ölü sayısının bini aştığını ve doğrulanmış vaka sayısının 42 binin üzerinde olduğunu belirten Şangay Üniversitesi’nde Çin ve Türkiye ilişkileri üzerine doktora yapan Nurettin Akçay, Twitter hesabında koronavirüsü nedeniyle durumu kritik olan vaka sayısının 7 binin üzerinde olduğunu belirtti. Ölenlerin yüzde 80’inin 60 yaşının üstünde ve yüzde 75’inin kronik ya da önemli bir hastalığının olduğunu ifade eden Akçay, Çin’de koronavirüsüyle ilgili hala belirsiz bir tablo bulunduğunu aktardı.

“HER EVDEN YALNIZCA BİR KİŞİ DIŞARI ÇIKACAK”

Akçay’ın son paylaşımı, koronavirüsüyle ilgili gelinen son durumun boyutunu gözler önüne serdi. Akçay, Şangay’da koronavirüsüne karşı kart dağıtıldığını ve bu kartla artık her evden sadece bir kişinin dışarı çıkabileceğini belirtti.

“SALGININ BİTİŞİNE DAHA DA YAKLAŞTIĞIMIZI UMUYORUZ”

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nden koronavirüsüyle ilgili yapılan açıklamada da şu ifadeler kullanıldı:

“Hubei dışındaki diğer eyaletlerde günlük teyit edilmiş vakalar 7 gün art arda 3 Şubat’tan 10 Şubat’a 890’dan 381’e, %57’lik bir düşüşle geriledi. Bu önlem ve kontrol tedbirlerinin işe yaradığını gösteriyor. Bu salgının bitişine daha da yaklaştığımızı umuyoruz!”