HDP S-400 alımından pek rahatsız !

Rusya’dan satın alınan S-400’leri gereksiz bulan Pervin Buldan, Türkiye’nin bu sisteme ihtiyacının olmadığını söyledi. Türkiye’nin Rusya‘dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemeleri, dünyada büyük yankı uyandırdı. Amerika, NATO ve AB; Türkiye‘nin S-400 alarak hata yaptığını savunsa da hava savunma sistemleri Ankara’ya teslim edildi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. “TÜRKİYE’NİN S-400’E İHTİYACI YOKTU” Türkiye’nin silahlanmasına karşı olduklarını..

HDP S-400 alımından pek rahatsız !
Tarih : Okunma : 1172.134 Yorum Yap

Rusya’dan satın alınan S-400’leri gereksiz bulan Pervin Buldan, Türkiye’nin bu sisteme ihtiyacının olmadığını söyledi.

Türkiye’nin Rusya‘dan satın aldığı S-400 hava savunma sistemeleri, dünyada büyük yankı uyandırdı.

Amerika, NATO ve AB; Türkiye‘nin S-400 alarak hata yaptığını savunsa da hava savunma sistemleri Ankara’ya teslim edildi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

“TÜRKİYE’NİN S-400’E İHTİYACI YOKTU”

Türkiye’nin silahlanmasına karşı olduklarını dile getiren Buldan, S-400’lere de F-35’lere de ihtiyaç olmadığını söyledi.

Terör örgütü PKK‘nın siyasi kanadında yer alan Pervin Buldan, “Yargı paketi dediler, S-400 paketi getirdiler. Halkın kaynaklarını savaş rejimine harcamaktadırlar. Türkiye İttifakı dedikleri S-400 ittifakıdır. Halkın ihtiyacı ise barış ve demokrasidir. En geniş demokratik ittifakı oluşturmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.