BAŞKAN KANAR’A REKOR DAYANMIYOR..! Zaten ben bundan birkaç ay önce  yazmıştım…Ve aynen şöyle demiştim;  ‘ Marifet iltifata tabidir ’ ! Yerel seçimlerin ardından hizmetteki  hızıyla Bursa’nın parlayan yıldızı olan Mustafakemalpaşa’nın azimli, çalışkan, mücadeleci ve  bir o kadar da hırslı Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı  konu aldığım işte o yazıda şu yorumu da yapıp; “Başkan Kanar’ın henüz..

Tarih : Okunma : 1431.29 Yorum Yap

BAŞKAN KANAR’A REKOR DAYANMIYOR..!

Zaten ben bundan birkaç ay önce  yazmıştım…Ve aynen şöyle demiştim; 

‘ Marifet iltifata tabidir ’ !

Yerel seçimlerin ardından hizmetteki  hızıyla Bursa’nın parlayan yıldızı olan Mustafakemalpaşa’nın azimli, çalışkan, mücadeleci ve  bir o kadar da hırslı Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ı  konu aldığım işte o yazıda şu yorumu da yapıp;

“Başkan Kanar’ın henüz ilk görev yılında  neredeyse projelerinin tamamını  tek tek yaşama geçirebilme becerisi  dikkate alındığında  bu meşhur atasözü kuşkusuz ki  çok yerinde bir tabir olur” diyerek ..

Mustafakemalpaşalılar’ın yeni başkanları ile ilgili düşüncelerini  de bire bir  şu cümleyle aktarmıştım; “İlçenin ışık hızıyla gelişim göstermesiyle birlikte sorunlarına çözüm bulan Mustafakemalpaşalılar, Başkanları Kanar’ı bir an bile yalnız bırakmayarak her daim duacısı olup, örnek denilebilecek bir motivasyon desteği verip, aldıkları her hizmet için  gönülden alkış tutuyor”.

Başkan Mehmet Kanar ile ilgili yazdıklarımın gayet yerinde tespitler olduğu bir bir  ortaya çıktı..!

Şöyle ki  ;

AK Parti Genel merkezince dönemsel olarak  her ilçede gerçekleştirilen memnuniyet araştırması  Mustafakemalpaşa’da da yapıldı ve Belediye Başkanı Mehmet Kanar ile ilgili dikkat çeken sonuçlara ulaşıldı.

Şimdi gelelim bin 250 kişiyle ilçenin 131 mahallesinde yüz yüze görüşülerek yapılan araştırmanın detaylarına ;

Bursa merkezli araştırma kuruluşu Betimar’ın gerçekleştirdiği araştırmada daha henüz 1.5 yıl önce sadece 600 oy farkla başkan seçilen Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın bilinirlik oranı soruldu ve sıkı durun rekor bir sonuca ulaşıldı .

Başkan Mehmet Kanar’ın belediye başkanlığını yürüttüğü ilçede tanınma oranı, tamı tamına yüzde 93.2 olarak çıktı.

Ve bir başka rekoru daha ortaya koyan  farklı yanıt vardı araştırmada;

Mehmet Kanar’ı bilenlerden adını söyleyebilenlerin oranı da yüzde 94.2 rakamını yansıttı.  

 Bu oranlar kuşkusuz ki   Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın çok kısa sürede büyük mesafe kat ettiğinin net göstergesi…

Kamuoyu araştırmasında
Başkan Kanar’ı kesinlikle başarılı bulanların oranı  yüzde 39.6….

Ve yine başarılı bulanların da  21.4 gibi bir yüzdeyi kapsadığı görüldü.

İşte bu iki oran toplandığında da  Mehmet Kanar yüzde 61 gibi bir başarı oranına ulaşıyor ki bu rakam belediye tarihinde halkın teveccühü ile ilgili net bir  rekorun ifadesi..!  

Peki şu an bir seçim olsa Mehmet Kanar’a oy verir misiniz ? gibi mühim bir suale Mustafakemalpaşalıların yanıtı ne oldu dersiniz ?

Bu soru ile ilgili sonuç yine Mehmet Kanar açısından oldukça iyi çıktı; 

Evet yüzde 55.2, hayır yüzde 28.2, kararsız yüzde 16.6 !.
Bitmedi …
Yeniden aday olsa Mehmet Kanar’a oy vereceğini söyleyenlerin yüzde 79.1’inin AK Parti, yüzde 30’unun CHP, yüzde 51.7’sinin MHP, yüzde 31’inin İYİ Parti ve yüzde 53’ünün HDP seçmeni olmaları da ayrıca dikkat çekici…!

Bu arada Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin hizmetlerini ve

(COVİD-19) salgını ile ilgili mücadelede gerçekleştirilen çalışmalarıda değerlendiren katılımcılar  yüzde 69 olumlu yanıt verdi.

Araştırmanın kanımca en önemli suallerinden biri de “Belediye Başkanı’nın seçim öncesi verdiği vaatleri yerine getirebileceğini düşünüyor musunuz?” sorusuydu ve Başkan Kanar burada da yüzde 68 gibi yüksek bir memnuniyet ve güven oranına ulaştı.

Eee dile kolay;  

Mehmet Kanar Başkan seçilir seçilmez müthiş bir performans ve de ciddi bir motivasyon örneği ile her biri  ilçe için elzem projeleri tek tek yaşama geçirmeye başladı.  Mustafakemalpaşa’nın en büyük problemi içme suyu ve alt yapı sıkıntısını çözebilmek için gece gündüz çalıştı ve sonunda ilk kazmayı vurdurmayı başardı.

Mehmet Başkan , sadece altyapıda değil  eğitimde, sanatta sporda, turizmde ve  istihdamda bir çok örnek çalışmaya imza attı.

Mustafakemalpaşa’ya  değer katan  hizmetleri hem AK Parti teşkilatları hem de Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’la  uyum içerisinde gerçekleştiren  Mehmet Kanar  koronavirüsle mücadelede izlediği yol haritası ile de taktir topladı. Türkiye’de eşi benzeri  görülmeyen kararların altına imza atarak virüse karşı savaş açan  Başkan Kanar, ilçedeki tüm bankaları kökten kaldırdı, virüs yayılımını en aza indirmek için yine ilçenin dört bir yanını tıbbi atık kutularıyla konuşlandırdı.

Mehmet Başkan’ın taktir gören son icraatı da makam odasını her Cuma belediye meydanına taşıyıp sosyal mesafe kuralları çerçevesinde halkın sorunlarını dinleyip hızlı ve de kalıcı  çözümler üretebilmesi oldu.

Malumunuz hal böyle olunca da;

İlçenin tüm mahallelerini kapsayan kamuoyu araştırmasında da henüz görev süresinin ikinci yılını bile doldurmadan rekor oranlara ulaştı Başkan Kanar ..! Kendisine anket sonuçlarını sual edip tebrik ettiğimde mütevazi ve naif tavrıyla;

– ‘Daha yapılacak çok iş var Pınar Hanım. Durmak yok yola devam…’ yanıtını aldığım Başkan Mehmet Kanar’ın hedefine gelince;

“Temeli Sağlam, sağlıklı,teknolojik donanımını da sağlamış,modern, göç vermeyen bir Mustafakemalpaşa..” 

Peki Başkan Kanar tüm bunları da yapar mı ? diye sorarsanız

Yapar…!

 Yapar ve  dinamik –azimli- kararlı yapısıyla da  Mehmet Başkan eğer isterse bir dönem daha Mustafakemalpaşa’ya  daha nice değerler katar..!

İlk yorumu siz yazın