Mustafakemalpaşa’dan Tarımda mühim adım..!

Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ilçe nüfusunun % 70’nin geçiminisağladığı ve ilçenin en büyük ekonomik potansiyellerinden birisi olan tarımın; geliştirilmesi ve desteklenmesi gerektiğine vurgu yaparak açıklamalarda bulundu. “ İlçeye yeni hizmet müdürlüğü” Meclis toplantısında konuşan Başkan Kanar, toplantıda ilçenin büyük bir ekonomik değerinioluşturan tarıma öncelik verilmesi..

Mustafakemalpaşa’dan Tarımda mühim adım..!
Tarih : Okunma : 1253.224 Yorum Yap

Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, ilçe nüfusunun % 70’nin geçiminisağladığı ve ilçenin en büyük ekonomik potansiyellerinden birisi olan tarımın; geliştirilmesi ve desteklenmesi gerektiğine vurgu yaparak açıklamalarda bulundu.


“ İlçeye yeni hizmet müdürlüğü”

Meclis toplantısında konuşan Başkan Kanar, toplantıda ilçenin büyük bir ekonomik değerinioluşturan tarıma öncelik verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Kanar bu sebeple ilçedeki çiftçilere tarımsal teşvik ve proje desteği verecek bir müdürlüğe ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekerek Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün kurulması konusunda Meclis üyelerine teklifte
bulundu.


Başkan Kanar tarafından sunulan teklif meclis üyelerinden büyük destek gördü. Mecliste oy birliğiyle kabul edilen teklifle, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün kurulma kararı alındı.
İlçedeki çiftçiye destek vermek amacıyla kurulacak olan müdürlük, tarımsal teşvik ve projeler hazırlanmasında öncülük ederek; hem çiftçiye hem de ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacak.