19 Şubat 2019 Salı

SON DAKİKA

GÜMÜŞSOY: BURFAŞ MİLLETİN TESİSİ

GÜMÜŞSOY: BURFAŞ MİLLETİN TESİSİ

BURFAŞ’ın geniş bir yelpazede Bursalılara hizmet ürettiğini söyleyen Muhammet Gümüşsoy, “BURFAŞ, milletin tesisi. Tüm Bursalıların yanında yer almaya devam ediyor” mesajını verdi.

15 Haziran 2017 Perşembe 13:37 Analiz

1992 yılında Bursalılara hizmet vermeye başlayan BURFAŞ,bugün her alanda uzman personeliyle Bursalılara hizmet ediyor. Bugün hizmet ağını Bursa’nın hemen hemen her bölgesine taşıyan BURFAŞmarkasının yıldızı parlatan isimlerin başında ise BURFAŞ Genel Müdürü MuhammetGümüşsoy yer alıyor. BURFAŞ kalite çıtasını zirveye taşımak için görevebaşladığını ifade eden Gümüşsoy, hem ticari hem de toplumsal anlamda eğiticibir misyonla hareket ettiklerini ifade etti. BURFAŞ’ın sosyal tesis ağırlıkolmak üzere, park bahçelerin işletmeciliği, hayvanat bahçesi işletmeciliği,Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin matbaa işleri, basım işleri, afiş asma,protokol bölümünü kurma, kültür park işletmeciliği, sandal işletmeciliği vegişe ihalelerini alıp yönetme gibi geniş yelpazede hizmet ürettiğini vurgulayanGümüşsoy, “BURFAŞ, milletin tesisi. Tüm Bursalıların yanında yer almaya devamediyor” dedi.

YATIRIMIN ULAŞMADIĞIYERLERE GİDİYORUZ

Bursa’nın turizm potansiyeli yüksek bir il olduğuna dikkatçeken Gümüşsoy, “Görülmesi, gezilmesi gereken tarihi, kültürel birçok bölgemizvar. Ancak Bursalılar henüz şehrimizin birçok yerini keşfedemediler. Bu yüzdenbizde yatırımın ulaşmadığı ancak vatandaşlarımızın görmesi gereken yerleritespit ediyor ve tesislerimizle vatandaşlarımızın ilgisini çekiyoruz. Yaptığımızyatırımların doğru olduğunu düşünüyoruz. Halkımızın da büyük kesimi bizi destekliyor.Bu anlamda belki çok az bir kesim bunu anlamamış olabilir ama toplumun büyükbir kesimi yapmak istediklerimizi anlıyorlar” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜKBUZ PATENİ PİSTİ BURSA’DA

Gümüşsoy, BURFAŞ’ın yeni yatırımları hakkında da bilgiverdi. Bu yıl yatırımlarda aksama yaşanmayacağını söyleyen Gümüşsoy, şöyledevam etti: “Geçen yıl, 15 Temmuz Darbe girişimi ve arkasından gelen terör veekonomik darbeler bizi de etkiledi. Tüm planlarımızın alt üst olmasına nedenoldu. Ancak 2017 yılında toparlanmaya geçtik. Gelecekte sorun yaşayacağımızızannetmiyorum. Şu an Kültürpark’ta Türkiye’nin en büyük suni buz pateni pistiniyapıyoruz. Kafetaryası ile birlikte BURFAŞ bünyesinde hizmet vermeye başladı.Resmi açılışımızı da Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe’ninkatılımıyla yapacağız. Orası bir çekim merkezi olacak. Hedefimiz özelliklegençler ve çocuklar. Biz de burada meraklı gençlerimize, buz pateni eğitimiiçin tesisi kullandıracağız. Bu tesis sosyal yönüyle bizim için önemli.”

KARACAALİ TATİLSİTESİ BAYRAMA HAZIR

Karacaali Koyu’ndaki modern tatil sitesinin de bittiğiniaktaran Gümüşsoy, bu yatırımın bedelinin de 5 milyon TL olduğunu vurguladı.Önümüzdeki günlerde tüm eksikliklerin tamamlanacağını ve Ramazan ayının sonunadoğru reklam ve tanıtıma yöneleceklerini kaydeden Gümüşsoy, “Bayramda KaracaaliTatil Sitemiz vatandaşlarımızın hizmetine açılacak. Kumsaz Plajı, KurşunluKadınlar Plajı, Narlı Sosyal Tesisleri’nden sonra sahillerdeki 4. yatırımımızolacak. Kumyaka’daki restoranımız faaliyetlerine devam ediyor. Çok iyi birlokasyonda. 2016’da durdurmuştuk. Şimdi yeniden başlıyoruz. Orhangazi’deormanlık alanda nadır tesisimizi de açıyoruz. Mesire alanı, restoranı vemuazzam tabiatıyla hem Bursalılar hem de Orhangazililer işlevsel bir tesiskazanacak” ifadelerini kullandı.

 

ADRENALİN PARKTÜRKİYE’DE İLKLERİ BARINDIRACAK

Gümüşsoy, Atatürk Kent Ormanı Adrenalin Parkı’ndakiçalışmaların da son düzlüğe girdiğini değindi. Resmi işlemlerin tamamlanmaküzere olduğunu vurgulayan Gümüşsoy, şunları sıraladı: “Resmi kurumlardan onayalır almaz Adrenalin Parkı’nın ihalesini yapacağız. Birinci etabını KurbanBayramı’ndan önce açıp ikinci etabını da gelecek sene bu zamanlar bitiriyorolacağız. Hem Bursa’ya hem bölgemize ciddi bir tema park kazandıracağız. Parkıniçinde Türkiye’nin en uzun zip wire hattının olacak. En uzun dağ kızağı daburada yer alacak. Parkın içinde raylı taşıma sistemi olacak. Bu da ülkemiziçin bir ilk. Paintball ve macera sahaları, kır lokantası, kır kahvesi olacak.Türkiye’nin en uzun suni kayak pisti gibi birçok özgün yatırımın yer alacağıparkın maliyeti ise 20 milyon TL.  Busadece Bursa için değil, çevremizdeki iller için de çok ciddi bir proje.

GREEN RESTORAN’DA TEKENGEL İNŞAAT

Gümüşsoy, BURFAŞ’ın kullandığı enerjisini üreten veatıklarını çevreye zarar vermeden geri dönüştürebilen çevreci restoranı GreenRestoran’da da son aşamaya geldiklerini söyledi. Projeyi Hüdavendigar Park yada Botanik Park’ta hayata geçireceklerini belirten Gümüşsoy, “Projeyle ilgilitüm aktiviteler fonlanabiliyor. Ancak inşaat kısmında fonlama yok. Bizim oradahedefimiz Türkiye’de bir ilke imza atmak. Geri dönüşüm teknolojisiyle çevreyehiçbir şekilde atık bırakmayan bir proje üretmek istiyoruz. Kadın istihdamınakatkı sunmak ve dikkat çekmek için de tesisin tamamına yakınını da kadınlarçalıştıracak. İnşaat kısmını çözersek projemizin uygulanmasının önünde birengel yok.

ULUDAĞ’DAKİ SORUNLARKÖKÜNDEN HALLEDİLECEK

Uludağ’daki tesisleşme hakkında da bilgi veren Gümüşsoy,Büyükşehir Belediyesi’nin 19 bin metrekarelik alanda 2 katlı 5 metreyüksekliğinde 720 otobüsün girebileceği ciddi bir otopark inşaatınabaşlayacağına dikkat çekti.  15 binmetrekare üst zeminde önümüzdeki yıl bu zamanlarda 3 bin metrekaresi kapalı ve12 bin metrekaresi açık olmak üzere ciddi bir proje hazırlandığını ifade eden Gümüşsoy,şöyle devam etti: “Bu alanın üstünde tam ölçülerle bir futbol sahası olacak.Yaklaşık bin metrekarelik alanda bir kongre merkezi olacak. Kampçı odaları,acil müdahale odaları, kayak kiralama dükkanları ve BURFAŞ kafenin içindebarındıracak ciddi bir tesis olacak. Tesisleşme otoparkın üstünde yer alacak.2019 yılına kadar Bursa Büyükşehir Belediyesi Uludağ ile ilgili tüm sorunlarıçözüme kavuşturacak. Uludağ’ın en önemli sorunları kökünden halledilecek.”

BURFAŞ RAMAZANMENÜLERİ BÜTÇELERİ SARSMIYOR

Gümüşsoy, BURFAŞ’ın bu Ramazan ayında da kalitenin adresiolduğunu söyledi. Fiyatların da çok makul tutulduğunu ifade eden Gümüşsoy, “30TL ile 45 TL arasında değişen fiyat politikası oluşturduk. Bunun yanında 30kişi ve üzeri gruplarda yüzde 10 ilave indirim yapıyoruz. Aynı zamanda erkenrezervasyonda da ilave yüzde 5 indirim yaptık. İftar tabaklarımız gerçekten çokgüzel. Her türlü bütçeye hitap ediyor. Şu anda işlerimiz gayet güzel gidiyor.Özellikle kalabalık grupları ağırlıyoruz. Bireysel olarak gelen müşterilerimizde oldukça çok. İlgiden memnunuz” diye konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

BURSA ESNAF KOOPERATİFİ AVRUPA’YA DA ÖRNEK

BURSA ESNAF KOOPERATİFİ AVRUPA’YA DA ÖRNEK