14 Aralık 2018 Cuma

SON DAKİKA

ALTEPE’NİN ÖYKÜSÜ VE İLAHİ ADALET…!

ALTEPE’NİN ÖYKÜSÜ VE İLAHİ ADALET…!

Yıl 2004.. İktidar partisi AK Parti’de Bursa’dan sorumlu Grup Başkanvekili Faruk Çelik .Genel seçimden tam iki yıl sonra yerel seçimler gerçekleşir ..Ve Osmangazi Belediye Başkanlığı için Faruk Çelik’in en popüler adayı Mehmet Tunçak’tır !.Recep Altepe ise o dönemde Yıldırım’ a kesin Başkan adayı olarak görülür .

24 Ekim 2017 Salı 13:04 Gündem

Altınıçizerek belirtelim;  Yıldırım BelediyeBaşkanlığı için Faruk Çelik’in elinde beyaz bir liste vardır ki ; bu liste tam17 ismi kapsamaktadır .

Veeee sürecinsonunda Başkan olan Özgen Keskin de  listenin tam  sonunda, 17. Sırasındadır.

BİR SİYASİ, SÜRECİ DEĞİŞTİRDİ

Öyle bir dönemdir bu anlattığım anekdotlarıkapsayan süreç, bir siyasi kimlik hem Osmangazi’nin, hem de Yıldırım’ın baştansona tüm düzenini bir anda değiştirir .

Peki kimdirki bir anda dönemin siyasi konjonktürünü değiştiren isim ?

Faruk Çelik’in eski kadim dostuRahmetli Bayram Yıldız ..

Osmangazi İlçe Eski Başkanı , Besaş’ınEski Genel Müdürü .

İşte bu dönüm noktası neden-nasılgerçekleşir ? Sualin yanıtını birebir şahidinden duyduklarımı aktararakanlatayım ..! 

 Yer; Uludağ Yolu Renault Tesisleri’ninaltındaki küçük bir çay bahçesi..

 Zamanın Osmangazi İlçe Başkanı  BayramYıldız’ın telefonu çalar .

Telefondaki isim Faruk Çelik’tir.

AK Parti Grup Başkan Vekili FarukÇelik ,Bayram Yıldız’a Recep Altepe’yi Yıldırım’da kesin başkan olarak düşündüklerininet bir ifadeyle dile getirir.

O anda Bayram Yıldız öyle bir konuşmayapar ki, Faruk Çelik sinirlenip, kılı kırk yarsa da Eski dostu Bayram Yıldız’ıkıramaz ve Recep Altepe’nin belediye başkanlığı serüveni birden Osmangazi ilebaşlamış olur !.

ALTEPE’NİN OSMANGAZİ SÜRECİ

Nereden nereye …

Bursa siyasetinde sadece birkaçkişinin bildiği bu hikayeyi neden anlattığımı yazımın devamını okuduğunuzda netbir biçimde anlayacaksınız.

Süreç ilerler ; Recep Altepe belediyebaşkanı olduktan çok kısa bir süre sonra Bayram Yıldız ile ne hikmetse yollarıayırır.

Çünkü Bayram Yıldız tamamen halksiyaseti teşkilat ve taban siyaseti yapar Recep Altepe ‘de Osmangazi BelediyesiBaşkanlığı büyüsüne çoktan kendini kaptırmış bile …

Bu arada Bayram Yıldız’ın, BursaBüyükşehir eski belediye Başkanı Hikmet Şahin’le  de arasının çok iyi olduğunu belirtmedengeçmeyelim .. 

İşte AK  Parti Bursa siyasetinde  ahde vefanın ilk kez tarihe karıştığı anlarbu zamanlardır. 

Yıl 2007

 Belediye Başkanı Recep Altepe Osmangazi ileyetinmez. İnceden inceye kolları sıvar ve Büyükşehir adaylığı için ‘Bismillah’deyip çalışmalara başlar.

Kuşkusuz Mevcut Merhum BüyükşehirBelediye Başkanı Hikmet Şahin de o dönemde Başkan arkadaşı Recep Altepe veyanındakilerden kendisine en ufak zarar gelecek bir tutum beklemiyordur .

Amma velakin koltuğun büyüsüylehareket eden Recep Altepe ‘En büyük başkanlık Büyükşehir’de’ hedefiyle Ankarakulislerinde kendini göstermeye başlamıştır çoktan.

Recep Altepe o dönemde öyle birsiyasi algı oluşturur ki Başkent nezdinde Büyükşehir için; Faturası FarukÇelik’e , koltuk da sonunda Recep Altepe’ye kalır.

Ancak madalyonun öteki yüzü hiç degöründüğü gibi değildir.

Hikmet Şahin  ve Bursa kamuoyu, Recep Altepe’ye  Büyükşehir’in yolunun  zamanın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı FarukÇelik sayesinde açıldığını zanneder ki, Faruk Çelik bu süreçte Altepe ileilgili tabii ki, de olumlu görüş bildirmiştir.

Ve Fakat ayak oyunlarına gelinceBakan Çelik bu tür bel altı oyunlara girmez.

Aslında madalyonun diğer yüzündebaşka isimler vardır ; bu isimleri de ilerleyen yazılarımda özellikleaçıklayacağım.

Şimdi konuyu dağıtmadan Altepe’ninöyküsüne devam edelim .

Hikmet Şahin’inkoltuğuna geçen Recep Altepe Büyükşehir Belediye Başkanı olur ,  ve ilk icraatı olarak da Doğanbey Toki içindüğmeye basar.

Hani Bursa’nın hava atmosferini altüst eden, tarihi değerlerini gölgeleyen TOKİ’ler söz ediyorum.            

Binalar yükselmeye başlar fakat RecepAltepe’nin büyükşehir belediye başkanlığındaki trendi inişe geçer .

İpek böceği, nostaljik vagonlar,Burulaş’ta ardı arkası kesilmeyen iddialar, bu iniş sürecinin  bir bir üzerine eklenir.

Yıl olur  2014 !

Recep Altepetüm bu gereksiz icraatlar ve iddialarla gerçekten yıpranmıştır.

Yerelseçimlerde AK Parti bir kez daha nedendir bilinmez Altepe’yi aday olarakgösterir .

Ve o dönemde Faruk Çelik Bursa’dayoktur, Urfa’dan sorumludur.

Recep Altepe AK Partili BelediyeBaşkanı olarak seçimi, bir kez daha Recep Tayip Erdoğan rüzgarı ile kazanır .

Sonrasına gelince ; Türkiye’de siyasi konjonktür değişir, 15 Temmuz darbe girişimi yaşanır .Altepe Çıkıp da bir kez dahi olsa, FETÖhaini ile ilgili sosyal medyada ve basında bir haberini bile yayınlatmaz.

Kuşkusuz bu durumgenel merkez ve tabii ki de Recep Tayyip Erdoğan’ın gözüne batar.

Elbette ki kesin kanıtlar olmadığısürece  Recep Altepe’ye Fetöcü diyemeyiz.Ancak FETÖ ile mücadelede sınıfta kaldığının altını çizmeden de geçemeyiz.

Referandumİçin o dönemde Bursa’yı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan görevi bıraktıracağısinyalini de Atatürk Stadyumu’ndaki tören sırasında Altepe’yi yanına çağırışşekliyle ve elini sıkmamasıyla belli eder .

Dip not;  Siyasette beden dili ile verilen mesajlar çok mühimdir. Ve yakın gelecek stratejileriile ilgili önemli bir unsur teşkil eder !

BURSA’DA CUMHURBAŞKANLIĞI ANKETLERİ

Recep TayyipErdoğan bu arada , Recep Altepe için görevden alma sürecini gündeme getirmedenönce  Bursa’da anket yaptırır ve Altepebu ankette  ciddi anlamda başarısız çıkar.

Tayyip Erdoğan bu anket çalışmasınıtam  30 büyükşehirde de uygulatır.

Uzun sözün kısası anketler, FETÖ ilemücadele Bursa ile ilgili alınan anlık kararlar , Ankara’ya giden büyükşehirkonulu dosyalar derken Cumhurbaşkanı istifası istediği belediye başkanlarıarasında Recep Altepe’yi de telaffuz eder.

Altepe sona gelmiştir !

Bir hafta gibi kısa süreli Pasifdirenişin ardından Başkan Altepe’nin Yıldırım’la başlayan siyasi hayatınınbelediye başkanlığı bölümü yine Yıldırım’da bir köprüyü açıp üzerinden geçerkenson bulur.

Şimdi tam da bu noktada yazınınbaşında anlattığım gerçek siyasi hikayeyi ve Altepe’nin Hikmet Şahin’e karşıbüyükşehir mücadelesini bir kez daha düşünün; siz ahde vefayı yaşamınızdançıkarır unutursanız hayat da sizi hiç beklemediğiniz bir noktaya getirir kikendinizi birden koltuktan düşmüş halde bulursunuz. Unutmayalım ki koltuklarmakamlar geçici, değerler kalıcıdır. Yanınızdaki İnsanlar sizi yere göğesığdıramazken, siz  kendinizi bir koltuğasığdırır ve o koltuğun gölgesinde kalırsanız İlahi adalet işte bu noktadatecelli eder, ve Onda zaman aşımı yoktur ...!YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’dan Deniz Baykal’ın durumuna ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’dan Deniz Baykal’ın durumuna ilişkin açıklama