19 Nisan 2019 Cuma

SON DAKİKA

CHP'NİN İŞ BANKASI'NDAKİ HİSSELERİYLE İLGİLİ DEVLET BAHÇELİ'DEN AÇIKLAMA

CHP'nin İş Bankası'ndaki hisseleriyle ilgili Devlet Bahçeli'den açıklama

MHP Lideri Bahçeli, "İş Bankasındaki CHP hisselerinin Hazine ve Türk milletine devri hususunda bir kanun teklifi Meclis’e gelirse biz gereğini yapacağız ve desteğimizi vereceğiz" dedi.

11 Ekim 2018 Perşembe 17:06 Gündem

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İş Bankası ile ilgili açıklamalarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Bahçeli, "19 Eylül 2018 tarihinde partimizi takip eden gazeteci arkadaşlarımızla bir yemek vesilesiyle bir araya gelmiştik. Bu kapsamda İş Bankası ile ilgili yapılan tartışmalar üzerine de görüşlerimizi açık seçik ifade etmiştik. Demiştim ki, CHP'nin Atatürk'ün mirası diye nitelendirilen payını Türk milletine iade etmesi gerekir, Atatürk'ün gerçek varisi Türk milletidir" ifadelerinde bulundu. 


Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Macaristan dönüşü gazetecilere yaptığı açıklama doğrultusunda, İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin Hazine ve Türk milletine devri hususunda bir kanun teklifi Meclis'e gelirse parti olarak gereğini yapacak ve destek vereceklerini açıkladı. Bahçeli, "Tekraren ifade ediyorum, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gerçek varisi büyük Türk milletidir" diye belirtti.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Diplomatik kaynaklardan Trump'ın Cemal Kaşıkçı açıklamasına flaş yalanlama.

Diplomatik kaynaklardan Trump'ın Cemal Kaşıkçı açıklamasına flaş yalanlama.