17 Şubat 2019 Pazar

SON DAKİKA

DİPLOMATİK KAYNAKLARDAN TRUMP'IN CEMAL KAŞIKÇI AÇIKLAMASINA FLAŞ YALANLAMA.

Diplomatik kaynaklardan Trump'ın Cemal Kaşıkçı açıklamasına flaş yalanlama.

ABD Başkanı Donald Trump, 2 Ekim'den bu yana haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili olarak, "Amerikalı müfettişler olaya dahil oldu. Kaşıkçı'ya ne oldu bilmek zorundayım" açıklamasında bulundu. Kısa süre içinde Türkiye'den Trump'ın Cemal Kaşıkçı açıklamasına flaş yalanlama geldi. Açıklamada "Müfettiş görevlendirildiği iddiası doğru değil" denildi..

11 Ekim 2018 Perşembe 18:14 Gündem

ABD Başkanı Donald Trump, 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili açıklama yaptı.

"TÜRKİYE İLE YAKINDAN ÇALIŞIYORUZ"

Fox News kanalında yayınlanan Fox & Friends programında konuşan Trump, mesele ile yakından ilgilendiklerini ifade ederek, "Amerikalı müfettişler olaya dahil oldu. Kaşıkçı'ya ne oldu bilmek zorundayım" dedi.

"Türkiye ile yakından çalışıyoruz" diyen Trump, "Gazetecilere bunların yapılmasına izin veremeyiz, her şeyi öğrenmek istiyoruz. Neler olduğunu anlamak istiyoruz. Bu durum bizim ve White House için çok ciddi bir durum" ifadelerini kullandı.

TRUMP'A YALANLAMA

Kısa süre içinde Türkiye'den Trump'ın Cemal Kaşıkçı açıklamasına flaş yalanlama geldi.

AA muhabirine açıklama yapan diplomatik kaynaklar, "Kaşıkçı olayıyla ilgili ABD tarafının müfettiş görevlendirdiği bilgisi doğru değil." dedi..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bakan Albayrak: 'Enflasyon ve faiz denen iki prangadan ekonomimizi kurtaracağız'

Bakan Albayrak: 'Enflasyon ve faiz denen iki prangadan ekonomimizi kurtaracağız'