14 Aralık 2018 Cuma

SON DAKİKA

FARUK ÇELİK BURSA SİYASETİNE GERİ DÖNDÜ ..! MEYDAN OKUDU; HESAP SORDU, ‘BURADAYIM’ DEDİ…..!

Türk Siyaset arenasında son 15 yılın en başarılı politikacılarından biri olan, Bursa’ya da mühim hizmetleri bulunan, yakın geçmişin Çalışma ve sosyal Güvenlik ile Gıda-Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik durdu durdu, iftiralarla toz kaldıranlara öyle bir meydan okudu ki ; hem geçmişin derin mevzuları yeniden açıldı , hem de kafalardaki soru işaretleri büyük ölçüde aydınlandı.

06 Mart 2018 Salı 12:55 Gündem

Siyasetin kelime anlamı yönetmek,

Siyasetçi ise toplumlara hizmet eden  yönetici demek..!  

Amma velakin son yıllarda hem siyasetin, hem de siyasetçininkalıbından çıktığı, ahbap- çavuş ilişkileri ve kumpaslarla pek çokpolitikacının da siyaset sahnesinden silindiği, tuhaf köşe kapmaca süreçlerineşahit oluyoruz. 

Türk Siyaset arenasında son 15 yılın en başarılıpolitikacılarından biri olan, Bursa’ya da mühim hizmetleri bulunan, yakın geçmişin Çalışma ve sosyal Güvenlikile  Gıda-Tarım ve Hayvancılık BakanıFaruk Çelik durdu durdu,  iftiralarla tozkaldıranlara öyle bir meydan okudu ki ; hem geçmişin derin mevzuları yenidenaçıldı , hem de kafalardaki soru işaretleri büyük ölçüde aydınlandı. 

ÇELİK; ‘GENEL MERKEZ ÇALIŞ DERİSE;  BURDAYIM ’

   ‘Son 6.5 yıldır Bursa’da olmamasına rağmen karalamalaramaruz kaldım. Bu duruma bundan böyle sessiz kalmayacağım’

 Faruk Çelik’in işte bu açıklaması  Yeşil’de  bir restoranda gerçekleşen basıntoplantısının tansiyonunu yükselten cümleydi.

Büyükşehir BelediyeBaşkan adaylığı ile ilgili sualleri de yanıtlayan Çelik ,bu yönde bir talebiolmadığına  vurgu yaptı, yapmasına amaGenel Merkezin görev vermesi halinde elini taşın altına koyacağını da  özellikle belirtti.

Çelik’in busözleri  kendisinin son 3 aydır Bursa’dagerçekleştirdiği teşkilat, belediye, STK,esnaf, dernek ve gönüllü kuruluşziyaretleri ile ilgili de suallere de yanıt niteliğindeydi.

Kuşkusuz yıllarıntecrübeli Siyasetçisi Faruk Çelik’in Büyükşehir’e aday mısınız  ? sorusuna elbette ‘Adayım , bunun içinçalışıyorum’ demesi beklenemezdi .

  O Kendisinden beklenildiği gibi , bir süredirdevam eden ziyaretleri ile ‘Bursa’ya yeniden ve de Büyükşehir’den’  hizmet için hummalı bir çalışmaya  başladığını ortaya koymuş oldu.

‘İstiyorum ki Bursa2019’a 1 yıl önceden hazırlıklı olsun. Hizmet üretecek kadrolara ihtiyaç var.Son 6 yıllık süreçte Bursa İstanbul’un arka bahçesi gibi. Böyle giderse Bursaçırak çıkar ‘ Derken Faruk Çelik, ‘Bu şehir için icraat yapacak  her siyasetçinin yanındayım’  diyerek çağrıda da bulundu.     

“İFTİRA ATANLARI, TEŞHİR EDECEĞİM”

Konuşurken  çoğu zamansinirliydi.

Çelik, “ 6 yıldır Bursa’da yokum. Hala benimle uğraşıyorlar,acayip bir şekilde ismim tartışılıyor” neden ? diye sorarken,  kalın bir çizgiyle siyasi çekişmelerin,iftiraların içine çekilmek istendiğinin altını çizdi.

 

Faruk Çelik isimvermedi, bir yeri işaret etmedi ama kendisini karalaya çalışanları  “ucuz ve basiretsiz” siyasetçiler olaraktanımladı ve “Buyurun hodri meydan. Kimin ne iddiası varsa çıksın ortayahesaplaşalım" sözleriyle adeta meydan okudu.

Hakkında İddiadabulunanlardan ispat isteyen  Faruk Çelik  son olarak  Yenişehir’de çiftliği olduğu yönünde dedikoduçıkaranlarla sonuna kadar uğraşacağını net ifadelerle  ortaya koydu.

Eski Bakan Çelik ‘Faruk Çelik,  Demek Rant Kapısı KapandıDemek ‘ mesajıyla da hakkındaki tüm iftiraların rant kapısını kapatmasındandolayı ortaya atıldığını söylerken, kendisini karalamaya çalışanların teşhirolma zamanının geldiğini kaydederek, her kim iftira atarsa bundan sonra teşhiredeceğini vurguladı.

Görünen O ki FarukÇelik, Bursa siyasetine geri döndü.

Ve de  Faruk Çelik  Bursa’da olmadığı günlerden kalan hesabıkapatmaya niyetli.

Yokluğundan istifadeederek hakkında yazıp çizenlere, ismini Bursa’dan silmeye çalışanlara, iftiraatanlara meydanı dar etmeye de kararlı.

Faruk Çelik’in dönüşüBursa için yeni bir milat olacak mı? Bekleyip göreceğiz…

 Ancak yadsınamaz gerçek şu ;  Çelik’in yeniden Bursa’da boy göstermesi tümkartların da baştan karılmasına neden olacak .

Çünkü Çelik, Bursasiyasetinin yaşayan hafızası.

Bursa Milletvekilliği,  AK Parti Grup Başkanvekilliği, DevletBakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Şanlıurfa Milletvekilliği, sonolarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevlerini kim ne derse desinbaşarıyla yürüttü.  Her kim eline silgiyi alıp uğraşırsa uğraşsın, İsminin Bursa siyasi tarihindensilinmesi mümkün değil.

Üstelik FarukÇelik  Bursa için herkesten önce  yeniden kolları sıvayıp  2019 seçimlerine aylar kala adım adımBursa’yı arşınlamaya başlamışken hiç değil .   

 

 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ittifak açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ittifak açıklaması!