19 Nisan 2019 Cuma

SON DAKİKA

MUSTAFA BAYRAKTAR BİLMECESİ ….!

Birlik Vakfı Bursa Şube Başkanı Mustafa Bayraktar, özellikle son dönemde öyle aktif öyle aktif ki tabiri caizse her an her yerde..!

21 Mart 2018 Çarşamba 18:14 Gündem

Öyle ki Başkan Bayraktar’ı Bursa’dabir gün bir siyasi ile kol kola gözlemlerken , aynı gün gün içerisinde İl  Valisi ile dip dibe mühim bir sohbethavasında izlemek mümkün.

Bayraktar bir gün bakmışsınız bircemiyetin başkanı ile derin istişarelerde bulunuyor, Ertesi gün de Bursa’nın enektin siyasilerini makamında ağırlayabiliyor.

Kuşkusuz kiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kurucuları arasında yer alan BirlikVakfı’nın Başkanının şehirde etkili ve söz sahibi konumda olması yadsınamaz ..

ZatenMustafa Bayraktar ile ilgili madalyonun bu yüzünde bir  sıkıntı yok.

Gelelim madalyonun diğer yüzüne ..!

Şu anda  AK Parti Bursa siyasi kulislerinde en çokkonuşulan ve bizim de kulağımıza ilişen Aynı Mustafa Bayraktar’ın parti içindeve de kamuda icazet makamı gibi hareket edip kabul görmesi ..!

Baştan belirteyim Sn. Bayraktar sakınbize alınıp kırılmasın .

Gözümle görüp gözlemlediğim BirlikVakfı’na ait 1. Murat Hüdavendigar Külliyesi ve İmarethanesi  restorasyon sonrası açılış töreninde öyle siyasikimlikler vardı  ki inanın çok şaşırdım..

Hayırcı Eski Bakan Ali Coşkun’dantutun da , FETÖ söylentilerinden ötürü eski il yönetimindeki görevine sonverilen Abdullah Duman ve bir anda İl Başkanlığı görevinden  Parti genel merkezince alınan Cemalettin Torun’a,bu şehirde çok nadir görebildiğimiz Bursa Milletvekili Cemalettin Kani Torun’akadar bir çok isim oradaydı.       

Ve üstüne üstlük Koskoca TBMM’ninBaşkanı İsmail Kahraman da VİP misafir olarak açılış töreninde yer aldı.

 

Şimdi gelelim törenden yansıyanfotoğraf karelerine ..!

1.    Kare ; Birlik Vakfı Başkanı MustafaBayraktar törende Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün yanında oturuyor . Vearalarında öyle hararetli bir sohbet konusu geçiyor ki Sn. Vali Küçük neanlatıyorsa ifade ettiklerini el işaretleri ile de bir bir sıralamak durumundakalıyor. Görünen o ki Başkan Bayraktar Bursa Valisi’ni bu karede anlattığıkonuyla  epey etkiliyor.

2.    Kare ;Birlik Vakfı’nın Bursa Şubesi Başkanıolan  Mustafa Bayraktar protokolün enönemli noktasında Meclis Başkanı Kahraman ve Vali Küçük’ ün hemen yanında hattaBursa Valisiyle aynı sandalyede oturacak kadar yakın pozisyon alırken , BirlikVakfı’nın koskoca Genel Başkanı  MehmetAlacacı sığıntı gibi sıranın en sonunda protokolde oturma mücadelesi veriyor.

3.    Kare;Vetörenin en muammalı- merak gören fotoğraf karesi ; Mustafa Bayraktar bir andasiyasiler konuşmalarını yaparken Meclis Başkanının önündeki sehpaya eğiliyor.Bir süre bir not kağıdına bir şeyler yazıyor ve Meclis Başkanı İsmailKahraman’a veriyor. Başkan Kahraman da bu yazılı notu dikkatlice okuyor. Ancakbu tek not ile kalmıyor Mustafa Bayraktar . Yine aynı sehpadan destek almayadevam ederek birkaç not daha iletiyor Meclis Başkanına. Tabii ki bu anları daBursa Valisi İzzettin Küçük kendilerine çok yakın oturduğu için bire birgözlemliyor. Peki ne yazıyor bu notlarda işte bunu bilemiyoruz .Asıl merakedilen de törene katılan birçok kişinin de gözlemlediği bu anlar…!

Açılış le ilgilidikkati çeken çok önemli bir mevzuyu da atlamayalım.

      Törende  hemen herkesvardı da İktidar Partisi AK Parti’nin İl Başkanı Ayhan Salman yoktu. Niçinkatılmadı bu törene Başkan Salman ? Sanırım bu yazımızdan sonra kendisi de butörende niçin bulunmadığı açıklayacaktır. Bekliyoruz ..!

İl Başkanı Ayhan SalmanBirlik Vakfı için mühim olan bu törende yoktu ama Vakıf ağırlığıyla İl Başkanlığı yönetiminin çeşitlikademelerinde görev alan yani Mustafa Bayraktar’ın önerisi ile İlde bulunanisimler var .

Şimdi bu ne perhizdemezler mi ?

Birlik Vakfı’nınyönetiminde yer alan Nihat Arı’nın eşi Zahide Arı AK Parti İl yönetim KuruluÜyesi …!

Kızları Büşranur  Arı da İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi..!

Bitmedi Yeğenleri MuhammedTalha Bektaş  da yine İl Gençlik KollarıYönetim Kurulu Üyesi …!

 

Bildiğim kadarıylaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İl ve ilçe  yönetimlerinde ‘1. Derece akrabalar aynızamanda yönetici üye olarak yer alamaz’ yönünde söylemleri var.Cumhurbaşkanının bu görüşüne rağmen anlaşılan o ki Mustafa Bayraktar öyle biretki alanı oluşturmuş ki Arı Ailesi mevcut il yönetiminde birkaç isimlebulunabiliyor.

     Başkan Mustafa Bayraktar’ınsaydığımız ve de fotoğraf kareleri ile de           yansıttığımız bu etkinliği isteristemez aklımıza şu suali getiriyor ?

Acaba Bursa’nınsiyasetteki  yeni yönetmeni MustafaBayraktar mı?

Tıpkı  bu anlattıklarımızdan yola çıkarak dahaönceleri AK Parti Bursa teşkilatını dizayn eden Faruk Çelik, ve akabinde Bülent Arınç gibi bir misyon mu üstlenmeçabasında Mustafa Bayraktar ..?

Asıl mühim olan MustafaBayraktar bu mücadelesinde muaffak olursa bu durumdan Bursa siyaseti karlı mıçıkar yoksa zarar mı görür ?

  İşte bu önemli iki sorunun yanıtını çok değilkısa süre sonra yaşayıp göreceğiz Haydi hayırlısı …!

 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Eski muhtar zeytinlikte ölü bulundu

Eski muhtar zeytinlikte ölü bulundu