19 Aralık 2018 Çarşamba

SON DAKİKA

ÖZEL ARİTMİ OSMANGAZİ TIP MERKEZİ AÇILIYOR

ÖZEL ARİTMİ OSMANGAZİ TIP MERKEZİ AÇILIYOR

Bursa’nın sağlık alanındaki en son yatırımlarından olan Aritmi Osmangazi Hastanesi 15 Nisan Cuma günü sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla hizmete açılıyor.

14 Nisan 2016 Perşembe 13:10 Gündem

Bursa’nın ilk dal hastanesi Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi ile adını duyuran Aritmi Sağlık Grubu, Bursa’nın yeni ve büyük bir yatırımını daha hayata geçiriyor. Gençosman Kavşağı Ulubatlı Hasan Bulvarı’nda 2014 yılında temeli atılan ve bin 550 metrekarelik arsa üzerinde 13 bin 500 metrekarelik kapalı alanda inşa edilen Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi’nin lansman toplantısı bugün (13-Nisan-2016/Çarşamba) yapıldı.

Resmi Açılış kurdelası 15 Nisan Cuma günü Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla kesilecek olan  Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi ‘ni tanıtma amacıyla düzenlenen basın toplantısında  bilgi veren Özel Aritmi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Nuri Daştan, sağlık alanındaki yatırımların devam edeceğini açıkladı. 

HEDEFİMİZ ULUSAL VE  ULUSLARARASI DÜZEYDE AKREDİTE OLMAK

Özel Aritmi Osmangazi Hastane binasında gerçekleşen ve çok sayıda basın mensubunun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan  ASG Yönetim Kurulu Başkanı ve hastane Başhekimi dr. Nuri Daştan,ileri teknoloji tanı ve tedavi hizmetlerinin modern alt yapı ile desteklendiği yeni hastane ile ilgili şu açıklamada bulundu:

 “Sağlık hizmeti standartları artık çok yükseldi. Sağlıkta dönüşüm politikalarıyla beraber kamunun 5 yıldızlı hastanelerle bu hizmetin çıtasını yükseltmesi, özel sektörün de rekabet gücünü arttırıyor. Bizler de özel hastaneler olarak bunun gerisinde kalmamız mümkün değil. Daha çok ileri gitmemiz gerekiyor. Modern alt yapısı ve ileri teknoloji tanı ve tedavi hizmetleri ile donatılan Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi’ni sadece kentimize değil, Güney Marmara’ya hitap edecek şekilde inşa ettik.  Mevcut kuruluşlarımız olan Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi ve Aritmi İnegöl Hastanesi ile yeni hizmete girecek olan hastanemizde önceliğimiz, sunduğumuz hizmetin ulusal ve uluslararası kuruluşlarca belgelenerek akredite hastane olmasıdır. Bu anlamda çalışmalarımıza hız verdik. Sağlık alanındaki yatırımlarımız devam ettikçe hizmet ağımızı genişletmek istiyoruz. Sağlık yatırımları çok masraflı yatırımlar, ancak yeni projelerimizle amacımız yurt çapına yayılan zincir hastaneler grubu oluşturmak” 

BURSA’DA YOĞUN BAKIM HİZMETİNİN YÜZDE 10 UNU KARŞILAYACAK

Özellikle sağlık turizmi için bu yatırımı gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Özel Aritmi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Nuri Daştan, Aritmi Osmangazi Hastanesi’nde 250 personel ile 40 doktorun hizmet vereceğini vurguladı. Hastanenin teknik altyapısı hakkında da bilgi veren Op.Dr.Daştan, “Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi’nde 50 adet poliklinik, 73 adet tek kişilik hasta odası ile 20 yetişkin ve 17 yeni doğan yoğun bakım yatağı mevcuttur. Bursa’da 189 yetişkin yoğun bakım kapasitesi olduğu düşünülürse, yüzde 10 civarında katkı sağlamış olacağız. Ayrıca, ikisi organ nakli yapılabilecek standartta olmak üzere toplam 7 ameliyathanenin yer aldığı hastanede tam teşekküllü acil birimi, Examer Lazer ünitesi, FTR ünitesi, uyku laboratuvarı, EEG, EMG, endoskopi ünitesi ve dermatoloji uygulama ünitesi bulunmaktadır. Tam donanımlı laboratuvarla beraber CT, MR, dijital röntgenler, mamografi, taş kırma ünitesi ( ESWL) ve panoramik röntgenden oluşan radyoloji ünitesi ile 2 adet doğum salonu bulunuyor” dedi. 

HASTANE EN SON TEKNOLOJİ İLE DONATILDI

Op.Dr.Daştan,hastaları özel tekniklerle hızlı bir şekilde sağlığına kavuşturmak için ileri ve yoğun teknoloji kullanıldığına dikkat çekerken, Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Katarakt ve Refraktif Cerrahisi  Bölümü Opt. Dr. Adnan İpçioğlu da “ Son yıllarda gözdeki teknoloji çok hızlı ilerlemekte. Katarak cerrahisindeki en son yenilikleri takip ediyoruz. Bu anlamda Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi’nde göz kliniğimizde dünyada en son gelişmiş teknolojinin kullanıldığı laboratuvar ve ameliyathanelerini  kurduk. Özel iris tanıma yöntemleri ve kayıtlar yapıldıktan sonra ameliyatlarda ara bağlantı olmaksızın operasyonlar gerçekleştirilecek. Lazer teknolojisinde bölgede önemli bir merkez olacağımıza inanıyoruz” diye konuştu. Toplantı bitiminde Op.Dr. Nuri Daştan ve hastane yönetimi  basın mensuplarıyla beraber hastane içinde kısa bir inceleme turu gerçekleştirdi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

 İTALYANLAR BURSA MARKALARINI BEKLİYOR

İTALYANLAR BURSA MARKALARINI BEKLİYOR