17 Şubat 2019 Pazar

SON DAKİKA

TARİHİ NATO ZİRVESİNDE DİKKAT ÇEKEN KARE! ERDOĞAN DÜNYA DEVLERİ İLE YAN YANA

Tarihi NATO Zirvesinde Dikkat Çeken Kare! Erdoğan Dünya Devleri ile Yan Yana

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, NATO Zirvesi için Brüksel'e gitti. Erdoğan'ın hatıra fotoğrafı sırasında ABD Başkanı Donald Trump ve İngiltere Başbakanı Theresa May'in yanında olması dikkat çekti.

11 Temmuz 2018 Çarşamba 16:58 Gündem

Başkan Erdoğan, 29 ülke liderinin katılımıyla başlayan NATO Zirvesi'nde yer almak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'deki programa katıldı.

Brüksel Havalimanı Askeri Terminal'inden NATO'nun yeni karargahına gelişinde Erdoğan'a, makam aracında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik etti.

HULUSİ AKAR DA EŞLİK ETTİ

Başkan Erdoğan ve Çavuşoğlu'na, NATO'ya üye ülkelerin devlet başkanlarının karargaha giriş yaptığı bölümde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da katıldı.Erdoğan, karargaha girişinde Türk ve yabancı basın mensuplarını selamladı.

- Erdoğan, yeni karargahtaki Türkiye temsilciliğini açtı

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO'nun yeni karargahında, Türkiye'nin NATO Nezdindeki Daimi Temsilciliği'nin resmi açılışını yaptı.

Erdoğan, açılış kurdelesini Çavuşoğlu ve Akar ile birlikte kesti, ardından delegasyon görevli personelle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkan Erdoğan ve beraberindeki heyet, daha sonra Diplomat Restaurant'ta, devlet ve hükümet başkanları onuruna verilen resepsiyona katıldı.

DÜNYA LİDERLERİYLE YAN YANA DURDU

Erdoğan'ın hatıra fotoğrafı sırasında ABD Başkanı Donald Trump ve İngiltere Başbakanı Theresa May'in yanında olması dikkat çekti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Türkiye'den karara sert tepki!

Türkiye'den karara sert tepki!