19 Nisan 2019 Cuma

SON DAKİKA

ÖĞRENCİLERDEN 'CANLI ŞİDDET' SERGİSİ

ÖĞRENCİLERDEN 'CANLI ŞİDDET' SERGİSİ

07 Mayıs 2016 Cumartesi 12:37 Kültür-Sanat

 İnegöl Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu iş birliğiyle “Kadına Şiddete Hayır” konulu fotoğraf sergisi açıldı. Her öğrenci, usta tiyatrocular gibi çektiği fotoğrafı canlandırdı.
 Öğrencilerin fotoğraflarının yer aldığı sergide kadınların uğradığı şiddet gözler önüne serildi. Minibüs şoförü tarafından tecavüz edilerek hunharca katledilen üniversite öğrencisi Özgecan’ın durumu da bir öğrenci tarafından fotoğrafa yansıtıldı. Tekstil Teknolojisi Programı öğrencilerinin rol aldığı “Kadına Şiddete Hayır” fotoğrafları duygulandırdı. Sergi açılışında konuşan Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı Öğretim Görevlisi Beyhan Yazçayır, “Bu serginin gayesi, öğrencilerimizin sosyal sorumluluk bilincini geliştirmelerini sağlamak” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban ise, “İnegöl Belediyesi olarak geçmişten beslenip geleceği inşa etmek, doğal estetiği insan estetiği ile buluşturmak için çalışıyoruz. Birçok kültür faaliyetin merkezi haline gelen İnegöl Kent Müzesi sergilere ev sahipliği yapıyor” diye konuştu.
 Konuşmaların ardından giydikleri tişörtlerle “şiddete hayır” yazısını oluşturan öğrenciler, şiddetin son bulmasını diledi. Daha sonra kendi fotoğraflarını canlandıran öğrenciler büyük ilgi çekti. 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER