19 Nisan 2019 Cuma

SON DAKİKA

YILDIRIM BELEDİYESİ KÜLTÜR TURLARI BAŞLIYOR

YILDIRIM BELEDİYESİ KÜLTÜR TURLARI BAŞLIYOR

Yıldırım Belediyesi’nin bu sene ikincisini düzenlediği kültür turları ile Yıldırımlılar, ücretsiz olarak Türkiye’nin doğal ve tarihi zenginliklerini yerinde görecek.

25 Nisan 2017 Salı 13:15 Kültür-Sanat

  Yıldırım Belediyesi ilçe sakinlerini ücretsiz olarak Türkiye’nin önemli turizm merkezlerine götürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz sene ilk kez düzenlenen kültür turlarında 11 bin 776 kişiyi eşsiz doğal ve tarihi zenginliklerle buluşturan Yıldırım Belediyesi, bu sene gerçekleştireceği turlarla Yıldırımlıları Konya, Çanakkale, Edirne, Nevşehir, Safranbolu-Amasra ve İstanbul’a götürecek. Toplam 300 seferin düzenleneceği turlara katılmak isteyen Yıldırımlılar, Yıldırım Belediyesi Hizmet Binası ve Barış Manço Kültür Merkezi’ndeki başvuru noktalarından biletlerini alabilecek. Yıldırım Belediyesi Hizmet Binası önünden kalkacak otobüslerle düzenlenecek turlarda vatandaşlara gidecekleri yerlerin detaylı bilgilerinin anlatıldığı broşürler de dağıtılacak.

  BAŞKAN EDEBALİ’DEN YILDIRIMLILARA DAVET

  Kültür turları kapsamında Yıldırımlıları ülkenin önemli turizm merkezlerine götürmeye bu sezonda devam edeceklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Geçtiğimiz sene kadim medeniyetimizden bizlere miras kalan, ülkemizin tarihi ve doğal mirası şehirleri olan Çanakkale, Konya, İstanbul ve Nevşehir'e 256 sefer düzenleyerek, 11 bin 776 vatandaşlarımıza bu mirasımızla kucaklaşma olanağı tanıdık” dedi. Yıldırım Belediyesi olarak hizmet anlayışlarının temelini insan olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Yapıları, şehirleri dönüştürürken, insanların da dönüşümünü ve yaşam kalitelerinin arttırılmasını hedefliyoruz. Amacımız Yıldırım’ın kültür-sanat çıtasını daha da yükseltmek. Bu doğrultuda tarih dolu ülkemizin güzel şehirlerine günübirlik geziler düzenliyoruz. Tamamı konforlu araçlarla, rehber eşliğinde düzenleyeceğimiz turlarımızla insanlarımıza hizmet sunmaya devam edeceğiz. Yıldırımlıları kültürel gezilerimize katılmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı. 

YB (1).jpg görüntüleniyor

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI