19 Nisan 2019 Cuma

SON DAKİKA

ERCAN YAKUT GÜVEN TAZELEDİ

ERCAN YAKUT GÜVEN TAZELEDİ

22 Aralık 2016 Perşembe 14:43 Özel Haber

 Kuruluş tarihi 23 Kasım 2009 olan ve başlangıçta tek merkezli bir dernek olan Bursa Düşünce Kulübü (BDK), kuruluşunun 8. yıldönümünü kutlarken genişleyen bir yapı haline geldi. Bursa’nın 17 ilçesinde şubeler açan ve il teşkilatlanmasını tamamlayan Bursa Düşünce Kulübü, genişleyen yapısına uygun yönetimde yenilenme amaçlı bir kongreye gitti. 

 Dobruca Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul'da AK Parti Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu ile Emine Yavuz Gözgeç, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, CHP ve MHP temsilcileri ile Bursa İl Müftü Vekili de bulunuyordu.

 Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu yaptığı uzun konuşmasında STK’ların önemine değinerek, dünyada bundan 150 yıl önce kurulan STK’ların ciddi fikir üreterek yönetimlerin ufkunu açtığını belirtti.
 Emine Yavuz Gözgeç ise bizim dinimizde ve kültürümüzde istihare ve istişarenin önemine dikkat çekerek BDK’nın önemine dikkat çekti.

 Av. Recep Acar’ın divan başkanlığında yapılan kongrede Ercan Yakut tekrar başkanlığa seçilirken yönetimde ise yeniliğe gidildi. Bursa Sinema Derneği Başkanı Suat Oktay Şenocak tarafından hazırlanan tanıtım filmi de son derece profesyonel olup, misafirler tarafından oldukça beğenildi.

 Kongrede, önümüzdeki süreçte Bursa ilçelerini gezip sorunları hakkında fikir üretecek olan Bursa Düşünce Kulübü’nün ilk geziyi Yenişehir’e yapacağı belirtildi.
Yakında yurtdışındaki ikinci şubesini Almanya’nın başkenti Berlin’de açacak olan BDK’nın yavaş yavaş dünya ölçeğinde bir fikir üretim merkezi olacağını söyleyebiliriz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ELEKTRİK FİYATLARINDA TARİHİ REKOR

ELEKTRİK FİYATLARINDA TARİHİ REKOR