19 Nisan 2019 Cuma

SON DAKİKA

YILDIRIM’A MADALYALAR 18. AKDENİZ OYUNLARI’NDAN

YILDIRIM’A MADALYALAR 18. AKDENİZ OYUNLARI’NDAN

İSPANYA’NIN TARRAGONA ŞEHRİNDE DÜZENLENEN 18. AKDENİZ OYUNLARI’NDA HALTER MİLLİ TAKIMI İLE MÜCADELE EDEN YILDIRIM BELEDİYESPORLU EROL BİLGİN KOPARMA VE SİLKMEDE GÜMÜŞ MADALYA KAZANDI.

27 Haziran 2018 Çarşamba 13:23 Spor

Ulusal ve uluslararası organizasyonlarda elde ettiği başarılarla Yıldırım’ın gururu olan Yıldırım Belediyespor sporcuları, madalyaları toplamaya devam ediyor.

İspanya’nın Tarragona şehrinde düzenlenen ve Akdeniz’e kıyısı olan 26 ülkenin 4 bin sporcuyla mücadele ettiği 18. Akdeniz Oyunları’ndan iki madalya Yıldırım’a geldi. Halter Milli Takımı kadrosunda yer alan Yıldırım Belediyesporlu halterci Erol Bilgin, koparma ve silkmede ikinci olarak gümüş madalyaların sahibi oldu. Erkekler 62 kilogram kategorisinde yarışan Milli Halterci Erol Bilgin, koparmada 126 kilogram ve silkmede 156 kilogram kaldırarak Türkiye’ye ve Yıldırım’a 2 gümüş madalya kazandı. Elde ettiği başarılarla Yıldırım’ın gururu olan Erol Bilgin, 2009 Avrupa Halter Şampiyonası’nda, 2009 Akdeniz Oyunları’nda ve 2010 Avrupa Halter Şampiyonası’nda şampiyonlukları bulunan milli halterci, 2010 Dünya Halter Şampiyonası’nda da bronz madalya kazanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Selahattin Demirtaş, 24 Haziran Seçimleriyle İlgili AİHM'e Başvuruyor

Selahattin Demirtaş, 24 Haziran Seçimleriyle İlgili AİHM'e Başvuruyor