21 Ocak 2019 Pazartesi

SON DAKİKA

-BAYRAMIN HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE GEÇMESİ İÇİN TEDBİRLER ALINDI

-Bayramın Huzur ve Güven İçinde Geçmesi İçin Tedbirler Alındı

Osmangazi Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı huzur içerisinde geçirmesi için çeşitli tedbirler aldı.

13 Haziran 2018 Çarşamba 15:18 Yerel Haberler

OsmangaziBelediyesi, Ramazan Bayramı’nın ilçede sorunsuz geçmesi için gereklihazırlıklarını tamamladı. Belediye ekipleri, hizmetlerin aksamaması vevatandaşların ihtiyaçlarına cevap verebilmek için bayramda 24 saat nöbetleşegörev yapacak. Zabıta, Park Bahçeler, Temizlik İşleri ile Fen İşleriMüdürlükleri, bayram boyunca hizmetlerini kesintisiz sürdürecek.

 

RamazanAyı süresince fırın, pastane ve tatlı salonlarını denetleyerek uygunsuz olan işyerleri hakkında uyarı ve işlemler yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırımişgalleri ve seyyar satıcılara yönelik tedbirlerini aldı. Zabıta Müdürlüğübünyesinde hizmet veren motorize, mobil, sivil ve resmi ekipler, özellikleTarihi Çarşı, Hanlar Bölgesi ve çevresinde kayıt dışı satış yapan seyyarsatıcılara karşı Ramazan Ayı boyunca almış olduğu tedbirleri bayramda da devamettirecek. Alınacak tedbirlerle, vatandaşların huzurlu şekilde bayram ziyaretive alışveriş yapmaları sağlanacak.

 

Temizlikİşleri Müdürlüğü de çevre temizliğinin sağlanması için bayram süresinceçalışmalarını sürdürecek. Temizlik ekipleri, özellikle mezarlık ziyaretleri vealışveriş merkezlerinde yaşanacak yoğunluğu dikkate alarak, süpürme ve yıkamaaraçlarıyla birlikte 24 saat görev yapacak.

Fenİşleri Müdürlüğü, bayram süresince olabilecek aksaklıklara karşı Acil MüdahaleEkibini bayram süresince hazır tutacak. Sağlık İşleri Müdürlüğü, bayram boyuncavatandaşa yönelik cenaze hizmetlerini aksatmadan sürdürürken, Veteriner İşleriMüdürlüğü de, bayramda sokak hayvanlarının toplanması ve yaralı hayvanlara acilmüdahalede bulunulabilmesi için hizmet verecek. Osmangazi Belediyesi SahipsizHayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'nde bulunan hayvanların bakımı dasağlık teknikeri ve yardımcı personel gözetiminde yapılacak. Park BahçelerMüdürlüğü ekipleri de ilçe genelinde bulunan parklarda ihtiyaç durumunda görevyapacak. Vatandaşlar, her türlü sorun ve ihtiyaçları için 444 16 01 ve 270 7088 No'lu Çağrı Merkezi'ni arayabilecekler.

 

OsmangaziBelediye Başkanı Mustafa Dündar, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı rahat, temizve huzur içerisinde geçirmeleri için gereken tüm tedbirleri aldıklarınıbelirtti.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

 BUMİAD 9. YAŞINI İFTAR YEMEĞİ İLE KUTLADI…

BUMİAD 9. YAŞINI İFTAR YEMEĞİ İLE KUTLADI…