20 Nisan 2019 Cumartesi

SON DAKİKA

BTB YÖNETİM KURULU BAŞKANI MATLI’DAN ÜYELERİNE YENİ İSTİHDAM TEŞVİKLERİNDEN FAYDALANMA ÇAĞRISI…

 BTB YÖNETİM KURULU BAŞKANI MATLI’DAN ÜYELERİNE YENİ İSTİHDAM TEŞVİKLERİNDEN FAYDALANMA ÇAĞRISI…

MATLI: ÜYELERİMİZ İSTİHDAMI ARTIRMAYA DEVAM EDECEKLERDİR…

13 Nisan 2018 Cuma 10:56 Yerel Haberler

 Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, bugüne kadar istihdam prim teşviki ile destek ve imkanlarından faydalanmamış olan Bursa Ticaret Borsası üyelerine yaptığı çağrıyla, 31 Mayıs 2018 tarihine kadar SGK’ya yapacakları yazılı başvuru ile yeni teşviklerden yararlanabileceklerini hatırlattı.

Matlı, “İş dünyası olarak ihtiyaç duyduğumuz istihdam teşviklerine ilişkin yasal düzenlemeleri de içeren 7103 sayılı Kanun, TBMM’nde kabul edilmiş ve 27.3.2018 tarihli ve 30373 sayılı 2. Mükerrer Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yeni istihdam teşvikleri 1 Ocak 2018 ile 31 Aralık 2020 tarihleri arasında 3 yıl süre ile uygulanacaktır. Borsamız üyelerini yeni düzenlemelerden faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) geçtiğimiz yıl şubat ayında yapılan Türkiye Ekonomi Şûrası Toplantısı`nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan İstihdam Seferberliğinde 2017 sonu itibariyle eşi-benzeri olmayan bir başarıya imza atıldığını hatırlatan Matlı, “Bu sayede 1,5 milyon insanımıza iş, ailelerine aş imkânı sağlanmıştır. İş dünyasının istihdamın artırılması için gösterdiği başarı, 14 Aralık tarihinde Cumhurbaşkanımızın himayelerinde düzenlenen İstihdam Şurası ve İstihdam Seferberliği Ödül Töreninde en çok istihdam sağlayan illerin ödüllendirilmesi ile taçlandırılmıştı. Bu iller arasında Bursa’nın yer almış olması bizler için büyük onur oldu” şeklinde konuştu.

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Bursa Ticaret Borsası üyelerinin konuya gösterecekleri hassasiyete inandıklarını ve üyelerinin yeni istihdam teşviklerinden de faydalanmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

 BTÜ’DE TÜRKİYE VE YENİDÜNYA DÜZENİ KONUŞULDU…

BTÜ’DE TÜRKİYE VE YENİDÜNYA DÜZENİ KONUŞULDU…