19 Aralık 2018 Çarşamba

SON DAKİKA

GÖRÜNTÜLÜ] YILDIRIM’IN PROJELERİNE ULUSLARARASI ÖVGÜ

 GÖRÜNTÜLÜ] YILDIRIM’IN PROJELERİNE ULUSLARARASI ÖVGÜ

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ, AVRUPA BİRLİĞİ TÜRKİYE DELEGASYONU BAŞKANI BÜYÜKELÇİ CHRISTIAN BERGER VE BERABERİNDEKİ HEYETİ AĞIRLADI.

13 Mart 2018 Salı 13:43 Yerel Haberler

YILDIRIM BELEDİYESİ SOSYAL DESTEK VE REHBERLİK MERKEZİ’NDE (BEDESTEM) KONUKLARINI AĞIRLAYAN BAŞKAN EDEBALİ, İSTİHDAM İÇİN KOORDİNASYON VE EĞİTİM PROJESİ  (İSKEP) KAPSAMINDA YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ.

-BAŞKAN EDEBALİ: “MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BÜNYESİNDE YÜRÜTÜLEN FAALİYETLERDEN BİRİ OLAN VE AVRUPA BİRLİĞİ TARAFINDAN DESTEKLENEN İSKEP KAPSAMINDA, SOSYAL DESTEK VE REHBERLİK MERKEZİ’NDE DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLAYARAK FAALİYETLERİMİZİ AKTARDIK.”

-BAŞKAN EDEBALİ: “YEREL YÖNETİCİLER OLARAK İNSANA VE ÖZELLİKLE DEZAVANTAJLI BİREYLERE DOKUNAN HİZMETLER GERÇEKLEŞTİRMEYİ OLDUKÇA ÖNEMSİYORUZ.”

-AVRUPA BİRLİĞİ TÜRKİYE DELEGASYONU BAŞKANI BÜYÜKELÇİ CHRISTIAN BERGER, “YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ’YE VE PROJELERİ YÜRÜTEN BELEDİYE ÇALIŞANLARINA İŞ BİRLİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.”

-CHRISTIAN BERGER, “YAPILAN ÇALIŞMALARIN SINIRLI BİR KISMINI ZİYARET EDEBİLMİŞ OLSAK DA, GÖRDÜĞÜMÜZ BU BİRKAÇ FAALİYET BİLE YÜRÜTÜLEN KAPSAMLI ÇALIŞMALARIN GÖSTERGESİ.”

BURSA- Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Yıldırım Belediyesi Sosyal Destek ve Rehberlik Merkezi’nde (BEDESTEM) konuklarını ağırlayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) kapsamındaki çalışmalar hakkında Avrupa Birliği’nin Türkiye’deki üst düzey ismi olan Christian Berger ve beraberindeki heyete bilgi verdi. Merkezde yürütülen diksiyon kursu, işaret dili kursu, müzik kursu ile psikolojik danışmanlık ve eğitim birimini konuklarıyla inceleyen Başkan Edebali, Yıldırım’ın insan odaklı yürütülen çalışmalarla dezavantajlı bireylere pozitif hizmetler sunan bir yapıya sahip olduğunu aktardı.

“İŞ BİRLİĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

İlçedeki hizmetlerde insana ve özellikle dezavantajlı bireylere dokunan projeler yürütmeyi oldukça önemsediklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Dezavantajlı bireylere yönelik sosyal riskleri önleyen projeler geliştiren bir belediyeyiz. Bu kapsamda hizmetlerin daha etkin olması adına bünyemizde Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü oluşturduk. Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülen faaliyetlerden biri olan ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen İSKEP kapsamında Sosyal Destek ve Rehberlik Merkezi’nde değerli misafirlerimizi ağırlayarak faaliyetlerimizi aktardık. Yerel yöneticiler olarak insana ve özellikle dezavantajlı bireylere dokunan hizmetleri oldukça önemsiyoruz. Engelliler, çocuklar, yaşlılar, kadınlar ve mültecilere yönelik yaptığımız hizmetleri büyük önem veriyoruz. Ziyaretleri için Sayın Büyükelçi ve misafirlerimize teşekkür ediyor, iş birliğimizi sürdürerek ortak çalışmalara imza atmayı ümit ediyoruz” dedi.

BAŞKAN EDEBALİ’YE TEŞEKKÜR

Yıldırım’da bulunmaktan ve Başkan İsmail Hakkı Edebali’nin konuğu olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger de, “Ankara’daki ofisimizden çıkarak sahadaki çalışmaları yerinde incelemek, dosyalar yerine projeleri yürüten insanları görmek çok önemli. Özellikle belediye bünyesinde yürütülen pozitif hizmetlere tanık olmak bizleri çok mutlu etti. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye ve projeleri yürüten belediye çalışanlarına gerçekleştirdikleri iş birliği için teşekkür ediyorum. Yapılan çalışmaların sınırlı bir kısmını ziyaret edebilmiş olsak da, gördüğümüz bu birkaç faaliyet bile yürütülen Yıldırım’daki kapsamlı çalışmaların bir göstergesi. Gerçekleştirdiğimiz iş birliğini devam ettirebilmeyi temenni ediyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Berger Bursa’da

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Berger Bursa’da