21 Ocak 2019 Pazartesi

SON DAKİKA

“15 TEMMUZ BİR İŞGAL GİRİŞİMİYDİ”

“15 TEMMUZ BİR İŞGAL GİRİŞİMİYDİ”

AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ MUHAMMED MÜFİT AYDIN: “BİRLİĞİMİZİ VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMAK İÇİN HER YOLU DENEYEN EMPERYALİZM BAŞARILI OLAMAYACAK.”

04 Haziran 2018 Pazartesi 11:22 Yerel Haberler

Yıldırım Belediyesi’nin Otağ sohbetlerine konuk olan Gazeteci Yazar Süleyman Özışık, 15 Temmuz’un küresel bir işgal hareketi olduğunu söyledi.

Yıldırım Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Otağ Sohbetleri’nin son konuğu Gazeteci Yazar Süleyman Özışık oldu. AK Parti Bursa Milletvekili Muhammed Müfit Aydın’ın da katıldığı sohbette, Türkiye’nin 15 Temmuz’da çok büyük bir badire atlattığını dile getiren Özışık, “15 Temmuz sıradan basit bir örgütün bir darbe girişimi değildir. Olaya böyle bakarsak durumu küçümsemiş oluruz. 15 Temmuz küresel bir işgal planıydı. Eğer darbe girişimi başarıya ulaşsaydı, Güney sınırımızdan 25 bin PYD ve İŞİD militanı ülkemize girecek, Yunanistan Ege Denizi’ndeki haklarımıza tecavüz edecekti. Biz o gün basit bir darbe girişimi atlamadık. Milletimiz tıpkı milli mücadele dönemindeki ruh ile milletin istiklalini devletin bekasını korudu” dedi.

YİNE BAŞARAMAYACAKLAR

Türkiye’nin bağımsız bir bölgesel güç olma yolundaki hamlelerinin başta batı olmak üzere bir çok ülkeyi tedirgin ettiğini dile getiren AK Parti Bursa Milletvekili Aydın ise “Bunu fark ettikleri andan itibaren önümüze her türlü engeli çıkarıyorlar. Terör ile geliyorlar başarmıyorlar, darbe deniyorlar yine olmuyor. Şimdi ise ekonomik olarak bizi engellemeye çalışıyorlar. Ancak bu millet onlara yine gerekli dersi verecek. Biz birliğimizi beraberliğimizi koruduğumuz sürecek başarısızlık onların kaderi olacak” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

BAŞKAN SALMAN: HALKIMIZIN GÜVENİ İLE YOLUMUZA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDECEĞİZ

BAŞKAN SALMAN: HALKIMIZIN GÜVENİ İLE YOLUMUZA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDECEĞİZ