17 Şubat 2019 Pazar

SON DAKİKA

BURSA'DA BUGÜN VE HAFTA SONU HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak?

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 25 derece ölçülüyor. Dün kentte etkili olmaya başlayan kuvvetli sağanak bugün akşam saatlerine kadar yer yer yine yüzünü gösterecek. Yarın ve pazarsa Bursa'da yağış beklenmiyor.

14 Eylül 2018 Cuma 09:55 Yerel Haberler

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 25 derece hava parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. 

Meteorolojinin uyarılarının ardından kentte dün akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan gök gürültülü kuvvetli sağanak yağış, kentte hayatı adeta felç etti. 

Yollar göle dönerken bu sabah da Bursalıları şiddetli sağanak karşıladı. Meteoroloji yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre yoğun yağış akşam saatlerine kadar yer yer etkisini göstermeyi sürdürecek. Yağışların saat 18.00'den itibaren Bursa'yı terk etmesi beklenmekte. 

Bursa'da cumartesi ve pazar da yağmur görülmeyecek. Sıcaklıklar 28-29 derece bandında seyredecek. 

Önümüzdeki pazartesi ise yağış tekrar kente gelecek. METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Karadeniz, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Kırklareli, Tekirdağ, Osmaniye, Hatay'ın kuzeybatı kesimleri ile Adana'nın kuzey ve doğu ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (50-100 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Doğu Karadeniz bölgesinde güney ve güneybatılı yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının iç kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve batı, batı kesimlerde yer yer kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Doğu Karadeniz bölgesinde yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (50-100 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Doğu Karadeniz bölgesinde güney ve güneybatılı yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ulaşımda Aksamalar, Çatı Uçması vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı bulutlu, bölgenin doğu kesimleri ile Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (50-100 kg/m2) olması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bursa'da 300 lira için işçisini öldüren patron hakim karşısında

Bursa'da 300 lira için işçisini öldüren patron hakim karşısında