17 Şubat 2019 Pazar

SON DAKİKA

DÜNDAR’DAN ASKERE MORAL ZİYARETİ

Dündar’dan Askere Moral Ziyareti

Dündar: “Büyümemizi ve Güçlenmemizi İstemiyorlar”

13 Şubat 2018 Salı 14:14 Yerel Haberler

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kara KuvvetleriEDOK Okullar Komutanlığı Hürriyet Kışlası’nı ziyaret etti. Askerler ile biraraya gelen Başkan Dündar, “Allah’ın izniyle Afrin’de bize karşı cephe alanherkese haddini bildireceğiz. O bölgedeki terör bataklığını kurutacağız” dedi.

 

Kara Kuvvetleri EDOK Okullar Komutanlığı Hürriyet KışlasıKomutanı Albay Gürkan Çankaya’yı makamında ziyaret eden Başkan Dündar, dahasonra kışla yemekhanesini ziyaret ederek vatani görevini yerine getirenaskerleri selamladı. “Asker yaşadığı yeri bilmezse orada görev yapmamıştır”diyen Başkan Dündar, Mehmetçiklere, Bursa ve Osmangazi İlçesi hakkında bilgilerverdi. Askerlere, vatani görevlerini çok güzel bir şekilde yerinegetirdiklerini ifade eden Dündar, “Ülkemizin her noktası ayrı güzel. Çok şüküriyi şartlarda yaşıyoruz. Tabi bu da bizim ülkemizin zenginliği ile oluyor.Belki petrol ve doğalgaz gibi doğal kaynaklarımız yok ama insanımızınüretkenliği var. Daha önceleri dış güçler, insanımızın alın terini veüretkenliğini sömürüyordu. Emperyalist güçler çevirdikleri oyunlarla ülkemiziher zaman kendilerine borçlu halde tutuyorlardı. İnsanımızın alın terinin emperyalistlertarafından sömürülmesinin önüne geçmemizle birlikte ülkemiz dış güçlerin hedefihaline geldi. Bu ülkenin büyümesini ve bu milletin yeniden tarih sahnesinde yeralmasını istemeyen emperyalist güçler bizi hedef aldı. 15 Temmuz hain darbegirişimi, Suriye ve Irak’ta yaşanan olaylar, doğrudan ve dolaylı olarakülkemize yapılan saldırılardır” dedi.

 

KENDİ ÜRETTİĞİMİZMÜHİMMATLAR İLE SAVAŞIYORUZ”

 

“Türkiye, emperyalistlerin sömürüsüne dur dedi ve bu durumonlarda rahatsızlık oluşturdu” diyen Dündar, “Güçlü bir Türkiye işlerinegelmiyor. Bizim şuanda Afrin’de gerçekleştirdiğimiz Zeytin Dalı harekatı, yenidentarih sahnesinde yer almamızın ilk adımıdır Allah’ın izni ile askerimiz vemilletimiz muzaffer olacaktır. Artık dış güçlerin ‘Ben istediğimi yaparım’olayı bitmiştir. Bu millet Kurtuluş Savaşı’nı yokluklar içerisinde kazandı. Şimdiise kendi ürettiğimiz silahlarla savaşıyoruz. Artık orada biz de varız diyoruz.Allah’ın izniyle Afrin’de bize karşı cephe alan herkesi durduracağız. Obölgedeki terör bataklığını kurutacağız” diye konuştu.

 

“BİZ LİDER BİRÜLKEYİZ”

 

Başkan Dündar, dünyadaki tüm mazlum ülkelerin Türkiye’yikurtarıcı olarak gördüğüne dikkat çekerek, “Her zaman bizden destekbekliyorlar. Bizim gücümüz, onların dik durmasını sağlıyor. Gücümüz genişcoğrafyalara ulaşıyor. Tüm ümmetin duası bizlerle. Biz lider bir ülkeyiz.Gençlerimize büyük bir sorumluluk düşüyor. Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Bütünyük gençlerin omuzlarında. Bizler de bu çerçevede hizmetlerimizi ve çalışmalarımızısürdürüyoruz. Gelecek bizimdir, geleceğimiz aydınlıktır diyoruz. Ekonomimize,genç nüfusumuza ve halkımıza güveniyoruz. Allah askerimizden razı olsun. Allahordumuzu muzaffer eylesin. Zeytin Dalı harekatımızı şanlı kahraman askerimizle,şanlı ordumuzla durdurarak tarihteki misyonumuza dönmüş olacağız” ifadelerinikullandı.  

 

Başkan Dündar, ziyarette askerlere tatlı ikram ederek,görevlerinde başarılar diledi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

BAŞKAN TÜRKYILMAZ; “SİZ İSTEYİN, BİZ GERÇEKLEŞTİRELİM”

BAŞKAN TÜRKYILMAZ; “SİZ İSTEYİN, BİZ GERÇEKLEŞTİRELİM”