21 Ocak 2019 Pazartesi

SON DAKİKA

GÜRSULULAR’A BESLENME FARKINDALIĞI KONFERANSI

GÜRSULULAR’A BESLENME FARKINDALIĞI KONFERANSI

Gürsu Belediyesi Veterinerlik Birimi tarafından organize edilen “Yediklerimizin Farkındamıyız?” konulu konferansta sağlıklı beslenmede dikkat edilmesi gereken noktalar konuşuldu.

13 Haziran 2018 Çarşamba 09:31 Yerel Haberler

BursaVeteriner Hekimler Odası Başkanı Sinan Sağlam ve Doktor Hüseyin Serdar’ınkonuşmacı olarak katıldığı konferansta, et ve et ürünlerinin tüketimi konusundabilinçli hareket etmenin önemi vurgulandı.

                “Sağlıklı toplum olmamız yolundaher anlamda bilinçli olunmasını sağlamaya yönelik konferanslar düzenliyoruz”diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Hemşehrilerimizle birlikte bizlerde daha bilinçlenmek amacıyla yapıyoruz bu konferansları. Doğal beslenmektabiki en güzeli. Ancak günümüz koşullarında imkanlarımız ambalajlı ürünlerintüketimini zorunlu kılıyor. Mümkün olduğunca doğallığını korumuş, katkımaddeleri bulunmayan ürünlerle beslenme olanaklarını oluşturmak lazım” dedi.

                Bayanlar için et tüketiminin çokönemli olduğunu vurgulayan Bursa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sinan Sağlam,kan ve demir eksikliğinin giderilmesindeki önemini belirtti. Sağlam, sağlıksızolduğu düşünülen ürünlerin denetimini sağlamak için Alo 174 hattını arayarakdenetimlerin yapılmasında etkin olunabileceğini söyledi.  Endüstriyel ürünlerin denetimlerinin çok iyiyapıldığını belirten Sağlam, gönül rahatlığıyla tüketilebileceğini ifade etti.

                Doktor Hüseyin Serdar, ambalajlıürünlerin yoğun olarak tüketildiği bir dönemde olduğumuzu, insan sağlığındadoğru ve dengeli beslenmenin önemini vurguladı. Serdar, tekyönlü beslenmenin bedenen ve zeka olarak geri kalmaya neden olabileceğini ve sağlıksızbesinlerin çekiciliğinden çocukların korunması gerektiğini ifade etti.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İZNİK SAHİLİNDE TEK YÖN UYGULAMASI BAŞLADI

İZNİK SAHİLİNDE TEK YÖN UYGULAMASI BAŞLADI