21 Ocak 2019 Pazartesi

SON DAKİKA

İZNİK’TE BAHAR ŞENLİKLERİ ZAMANI

İZNİK’TE BAHAR ŞENLİKLERİ ZAMANI

İznik’in taşra mahallelerinde her yıl geleneksel olarak gerçekleşen hıdırellez etkinlikleri geçtiğimiz hafta Elbeyli, Boyalıca ve Orhaniye Mahallelerinde gerçekleşti.

08 Mayıs 2018 Salı 13:33 Yerel Haberler

İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Osman Sargın, Ak Parti İznik İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut ile birlikte düzenlenen etkinlikleri tek tek ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldiler.

İznik Belediyesi’nin destekleriyle ilk etkinliğin gerçekleştiği Elbeyli Mahallesi Hespekli Mevkii’nde program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Burada ki etkinlikte İznik Belediyesi Mehter Takımı ezgileriyle vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı.Hal alanında İznikli vatandaşlar gün boyu eğlendi.Etkinliklerin ikinci adresi Boyalıca Mahallesi oldu.Boyalıca Mahallesi’nde vatandaşlar hep bir araya gelerek bu günü çeşitli etkinliklerle kutladı.Hıdırellez etkinliklerinin üçüncü adresi Orhaniye Mahallesi oldu.Burada futbol sahasında gerçekleşen etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı.Etkinliklerde kurulan kazanlarda pişirilen pilavlar vatandaşlara ikram edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın “Baharla birlikte topraklarımız bereketlenmeye başladı. İnşallah bu yıl ürünlerimiz daha bereketli olacak. Bu haftalarda idrak ettiğimiz Hıdrellez etkinliklerinin anlamı ve amacı var. Malumunuz olduğu üzere Hızır ve İlyas Aleyhisselam yılda iki kez bir araya gelir. Birisi Arafat’ta diğeri ikincisi de dünyanın çeşitli beldelerinde memleketlerinde o yılın ürünleri ile ilgili toplantılar düzenler. İşte böylesine güzel anlamlı bir günü kutluyoruz. Yani iki Peygamberin bir araya gelerek ürünlerimizin, bereketimizin tartışıldığı günde bizlerde Hıdrellezi idrak ediyoruz. Ben şimdiden hepinizin baharınızı, ürünlerinizin bereketinin hayırlı olmasını diliyor, her şey gönlünüzce olsun, en kötü günümüz böyle olsun, hep birlik ve beraberlik içinde olalım diyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ÇEKYA VE SLOVAKYA’DA 88 İKİLİ İŞ GÖRÜŞMESİ…

ÇEKYA VE SLOVAKYA’DA 88 İKİLİ İŞ GÖRÜŞMESİ…