17 Şubat 2019 Pazar

SON DAKİKA

İZNİK’TE “DEĞİŞİMİN 4 YILLIK HİKÂYESİ”

İZNİK’TE “DEĞİŞİMİN 4 YILLIK HİKÂYESİ”

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, 30 Mart 2014 tarihinden bu yana yapılan çalışmaların anlatıldığı “Değişimin 4 Yıllık Hikâyesi” adlı dergiyi basın toplantısı ile tanıttı.

13 Şubat 2018 Salı 13:42 Yerel Haberler

İznik Belediyesi tarafından hazırlanan “Değişimin 4 Yıllık Hikâyesi” Başkan Osman Sargın’ın önsöz konuşmasıyla başlıyor. İçerisinde 200’e yakın proje ve çalışma yer alırken, sosyal çalışmalarda bu eserde yerini aldı.

İznik Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Ak Parti İznik İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Hıştıroğlu ve Necati Tosun, Belediye Meclis Üyeleri, Basın Mensupları Halil Ataş, Uğur Demirtaş, Şenol Poyraz, Mehmet Buldu, Hayri Şen, Remzi Yılmaz, Süleyman Bilir ve Eşref Aydın katıldı. İlçede ki incelemeleri sebebiyle İznik’te bulunan Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Turizm Komisyonu üyeleri de katılarak basına bilgi verdiler.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın toplantı açılışında yaptığı konuşmada “Değerli basın mensupları öncelikle toplantımıza hoş geldiniz. Uzun zamandır sizlerle bir araya gelemedik. Burada şimdiye kadar yapmış olduğumuz çalışmaları Değişimin 4 Yıllık Hikâyesi adlı dergi içerisinde sizlere sunuyoruz. Arkadaşlarımız geçtiğimiz 1 aylık süre içerisinde bu eseri hazırlayıp, baskısını yapmışlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca 2018 yılında da yapacağımız çalışmalar ile tamamlanacak çalışmaları birlikte burada istişare edeceğiz. Bu yıl içerisinde yeşil alanlarımızın geliştirilmesi, rehabilite edilerek vatandaşlarımıza ferah alanlar sunma çalışmalarımız önemli bir yer tutacak. Bu kapsamda 10 ayrı noktada oyun alanları, spor aletleri yerleştirme çalışmalarımız devam ediyor. Yenişehir Kapıda Orhan Bey’in tuğrası çalışmasını yapıyoruz. Bunu da inşallah 2 Mart’a yetiştireceğiz. Bizler 2014 yılında vatandaşlarımıza verdiğimiz tüm vaatleri yerine getirdik. Bunu da bu dergi içerisinde bulabilirsiniz. Bu dört yıl içerisinde 28 adet binayı ilçemize kazandırmışız. Tabi ki eksiklerimiz var. İznik içinde 120 km’ye yakın yolumuz var. Bunların hepsi sil baştan yapıldı. Bunların %40’ı büyükşehir diğer kısmı İznik Belediyesi girişimleri ile yapıldı. İznik Belediyesi bu yolları nasıl yaptı derseniz şu şekilde yaptık arkadaşlar. İç İşleri Bakanlığı, Kültür Turizm Bakanlığı, Büyükşehir Kültür Turizm Dairesi gibi kurumlara bizler projeler sunduk. Bu projeler kapsamında bu yolları ilçemize kazandırdık. Bunlar ikili ilişkilerle, girişimlerle yapılan çalışmalar. Önümüzde önemli bir etkinliğimiz daha var. 2 Mart 2018 tarihinde İznik Fetih Şölenimiz var. Sizlerin aracılığıyla tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Bir diğer hususta dört yol mevkiimizde bir eser yapıldı. Eleştirilere sebep oldu.2016 yılında herkese sorulan anketler gerçekleştirildi. Çalışan insan hata yapar arkadaşlar. Hiç bir iş yapmazsanız hatanızda olmaz. Taşra mahallelerimizin çehresi değişiyor. Bu yılda taşra mahallelerimizde salonlar, kültür merkezi çalışmalarımız var. Her türlü fikre açığız. Biriz, beraberiz ve birlikteyiz.

Ak Parti İznik İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut da konuşmasında “16 Aralık 2017 tarihinde başladığımız bu kutlu görevde bir gün dahi ara vermeden ilçemiz için çalışmaya başladık” dedi. Gökbulut konuşmasında vatandaşlarımızın taleplerini sık sık dinliyor bu kapsamda çalışmalarımıza devam ediyoruz diye konuştu. Gökbulut açıklamalarında sahil projesi ve İznik Devlet Hastanesi’nde ki sorunların bir bir giderildiğini söyledi. İznik Belediyesi ile birlikte çalışmalarını koordineli bir şekilde sürdürdüklerini de dile getiren Gökbulut, birlik ve beraberlik mesajları da verdi.

Konuşmalar sonrasında basın mensupları tarafından sorulan sorulara cevap veren İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve Ak Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Gökbulut bu sorularda alt yapıdan üst yapıya, yol çalışmalarından, sahil projesine, bayrak tepe projesinden, İznik Müzesine, spor salonundan, trafik konularına, tarihi eserlerde ki kazı çalışmalarından, İznik’in Unesco da ki son durumuna kadar birçok soruyu cevaplandırarak basın mensuplarını aydınlattılar.

Toplantı sonunda basın mensupları, gerçekleşen toplantı dolayısıyla İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’a teşekkür ettiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erdoğan'dan İlker Başbuğ'a sert yanıt! 'Yazıklar olsun'

Erdoğan'dan İlker Başbuğ'a sert yanıt! 'Yazıklar olsun'