17 Şubat 2019 Pazar

SON DAKİKA

KARACABEY'DE GIDA DENETİMLERİ TAM GAZ

Karacabey'de gıda denetimleri tam gaz

Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede gıda üretimi ve satışı yapılan iş yerlerini denetledi. Denetimler sonucunda son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünleri bulunan iş yerlerine tutanak tutulduğunu belirten Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, bu tür çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

11 Temmuz 2018 Çarşamba 16:33 Yerel Haberler

– Karacabey Belediyesi Zabıta Müdürlüğüekipleri, gıda üretimi ve satışı yapılan iş yerlerindeki denetimlerine tümhızıyla devam ediyor.

 

Bu kapsamda Haziran ayında başlayanve market, büfe, bakkal gibi iş yerlerine yapılan denetimler sonucunda sonkullanma tarihi geçmiş gıda ürünleri müsadere altına alındı.

 

Karacabey’de zabıta ekipleritarafından gerçekleştirilen denetimlerde ilçe genelindeki işyerleri çeşitlikontrollerden geçirildi. Bu doğrultuda işletmelerin halk sağlığına önem vermesigerektiği belirtilirken, gıda güvenliği ile ilgili konularda da hassasdavranılması uyarısında bulunuldu.

 

Ekipler tarafından kısa sürede 12adet gıda satışı yapan iş yerine gerçekleştirilen denetimlerde son kullanmatarihi geçmiş gıda ürünlerinin raflarda olduğu gözlemlenirken, gıda maddelerimüsadere altına alındı ve toplam 401 kilogram gıda maddesi imha edildi.

 

Gerekliönlemleri alıyoruz

 

Denetimlerle ilgili açıklamalardabulunan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, insan sağlığına büyük önemverdiklerini söyledi.

 

Özkan, bu kapsamda vatandaşlarınsağlıklı beslenmesi açısından zabıta ekiplerinin gıda denetimlerine devamettiklerini belirterek, “Gıda üretimi ve satışı yapılan işletmelerin hijyenkurallarına dikkat etmesi oldukça önemli. Karacabey Belediyesi olarakvatandaşlarımızın sağlıklı beslenmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruzve bu konuda gerekli önlemleri alıyoruz” dedi.

 

Kurallarauymayan iş yerlerine tutanak tutuldu


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kültür Sanat Festivali başlıyor

Kültür Sanat Festivali başlıyor