20 Nisan 2019 Cumartesi

SON DAKİKA

SPOR ŞEHRİ YILDIRIM’A YENİ TESİS

Spor şehri Yıldırım’a yeni tesis

Yıldırım Belediyesi tarafından Yiğitler Mahallesi’ne kazandırılacak spor tesisinin inşaatı sürüyor.

16 Nisan 2018 Pazartesi 14:25 Yerel Haberler

Erikli Mahallesi’nde ve Emirsultan Anadolu Lisesi’nde yapımı tamamlanan spor ve sosyal tesislerinin ardından Yiğitler Mahallesi’nde de inşası devam eden tesis, çocukların ve gençlerin istifadesine sunulacak. Yiğitler Mahallesi’ne değer katacak spor tesisinde 1125 metrekare halı sahanın yanı sıra 151 metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 205 metrekarelik tesis binası yer alıyor.


Spor şehri Yıldırım hedefiyle yatırımlarını sürdürdükleri söyleyen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım 250 bin genç nüfusuyla spor için büyük bir potansiyele sahip. Mevcut potansiyeli en iyi ve en doğru şekilde kullanarak sporda marka şehir hedefini tam anlamıyla yerine getirmek için spor tesisi yatırımlarımızı ilçemize kazandırıyoruz” dedi.


Türkiye’nin en büyük spor kompleksiniilçeye kazandırarak spor şehri vizyonunu en üst seviyeye çıkaracaklarını da vurgulayan Başkan Edebali, “Sadece Yıldırımlı değil bütün Bursalı çocukların ve gençlerin yararlanabileceği, bünyesinde ilkleri barındıracak eşsiz bir tesis olacak. Çocuklarımızı ilme, tarihe, kültürel değerlerine bağlı sporla yetiştirerek geleceğimizi sağlam temeller üzerine kuruyoruz” şeklinde görüşlerini belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bıçakçılık Müzesi’nde kılıçlar konuştu

Bıçakçılık Müzesi’nde kılıçlar konuştu