21 Mart 2019 Perşembe

SON DAKİKA

TARLADAN TÜRKİYE ŞAMPİYONASI'NA

Tarladan Türkiye Şampiyonası'na

Türkiye'nin Gözdesi Sukaypark

10 Ağustos 2018 Cuma 10:08 Yerel Haberler

OsmangaziBelediyesi Kablolu Su kayağı Tesisi Sukaypark, Bursa'nın en önemli spor veyaşam merkezi olarak kente gelen yerli ve yabancı turistin gözdesi halinegeldi. 100 dönüm arazi üzerine kurulu tesis özellikle yaz aylarında ziyaretçiakınına uğrarken, bölgedeki çiftçiler için de alternatif bir kazanç kapısıoldu.

 

Sukayparkaçılmadan önce yazı tarlada çalışıp, internet kafede geçiren köylü gençler kablolusu kayağı sporu sayesinde şimdi Türkiye'de derece yapan profesyonel sporcularve antrenörler olarak hayatlarını sürdürüyor.

 

ÖNCE TÜRKİYE 6’INCISI,SONRA BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ OLDU

 

Sukaypark’ınbölgede yapmış olduğu değişim en çok da tesis civarındaki köylerde yaşayan gençlereyansıdı. Üniversite sınavında başarısız olduğu için ailesine ait şeftalibahçesinde çalışan Ahmet Yuşa Açıkalın, bu spora başladıktan sonra hayatınınhızla değiştiğini söyledi. Kendini geliştirerek Türkiye WakeboardŞampiyonası'nda 6. olmayı başaran Açıkalın, yeni bir çevre edinmesi ve sporlabirlikte fiziksel ve mental olarak büyük bir değişim yaşadığına dikkat çekti.Sabahları tarlada çalıştığını, ardından su kayağı yapıp akşamları da dershaneyegitmeye başladığına dikkat çeken Açıkalın, şimdi Selçuk Üniversitesi BilgisayarMühendisliği bölümünü bitirmek üzere.

 

HAYRANLIKLAİZLERKEN ANTRENÖR OLDU

 

Tarladaşeftali toplarken merak ederek adımını attığı Sukaypark'ın hayatını değiştirdiğidiğer isim de Serhat Soyel. Tesise ilk gittiği gün şehir dışından gelensporcuları hayranlıkla izlediğini belirten Soyel, bu spor dalında bir günTürkiye 2’incisi olacağını aklından bile geçirmemiş. Şu anda OsmangaziBelediyesi'nin profesyonel antrenörü olarak eğitim veren Soyel, 'Öncedenbulunduğumuz Çukurca Köyü'nden tarlada çalıştıktan sonra internet kafeye ya dakahvehaneye giderdik. Bu tesisin açılmasıyla birlikte su kayağı yapmaya başladımve arkadaşlarımla birlikte Bursa ve Türkiye'nin farklı illerinde düzenlenen birçokyarışmaya katıldım. Bu spor sayesinde hem yabancı ve hem Türk birçok sporcuarkadaş edindim. Bu tesis ve kablolu su kayağı sayesinde hedeflerimiz,ideallerimiz değişti' diye konuştu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tarihi kapısı ateşe verilen Hatice Sultan Türbesi madde bağımlılarının mekanı oldu

Tarihi kapısı ateşe verilen Hatice Sultan Türbesi madde bağımlılarının mekanı oldu