SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'da tarlalarda çalışan mevsimlik işçi çocuklar için eğitim kararı!

Bursa'nın Orhangazi ilçesine farklı illerden gelerek tarlalarda çalışan ailelerin yanlarında bulunan çocukları geçtiğimiz hafta ziyaret eden ilçe kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, ziyaretin ardından ilgili kurumlarla bir toplantı yaparak, söz konusu çocukların eğitimlerine Orhangazi'deki okullarda devam etmesi konusunda karar alındığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 05.06.2024 15:18
Haber Güncellenme Tarihi: 05.06.2024 15:18
Kaynak: Bursada Bugün
Bursa'da tarlalarda çalışan mevsimlik işçi çocuklar için eğitim kararı!

Orhangazi Kaymakamlığı toplantı salonunda ilçe kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu başkanlığında  "Mevsimlik Tarım İşçileri ile Göçer ve Yarı Göçer Ailelerin Çocuklarının Eğitimine Erişimi"  toplantısı yapıldı.

Yapılan toplantıda, ilçe kaymakamı tarafından geçtiğimiz hafta  ziyaret edilen Orhangazi'deki  tarlalarda çalışan mevsimlik işçi çocukların eğitimlerine devam etme konusu görüşüldü.

Ailelerinin yanlarında geldikleri için eğitimlerinden uzak kalan bundan dolayı da geldikleri Orhangazi'de aileleri ile birlikte çalışan çocukların burada oldukları süre içinde Orhangazi'deki okullarda eğitim görmeleri adına atılacak adımlar ilgili kurumlar ile masaya yatırıldı.

Orhangazi Kaymakamı Karamehmetoğlu toplantıda konu ile ilgili yaptığı açıklamada; "Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının eğitimine erişimi bizim için büyük önem taşıyor. Eğitim, her çocuğun hakkıdır ve bu hakkı sağlamak için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Yapacağımız planlamalar ve alacağımız tedbirlerle bu çocuklarımızın eğitime dahil olmasını sağlayacağız" dedi.

Kaynak: Bursada Bugün

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.