SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'dan promosyon tepkisi: Adalet terazisi yine şaştı!

Eğitim Gücü Sen Bursa tarafından öğretmenlere ödenen maaş promosyon anlaşmalarındaki rakamlara tepki gelirken, "Bursa'da bazı ilçelerde promosyon anlaşmaları tamamlandı ve ortaya yine hem komik hem de birbirinden tutarsız rakamlar çıktı" ifadelerine yer verildi.

Haber Giriş Tarihi: 11.02.2024 16:58
Haber Güncellenme Tarihi: 11.02.2024 16:58
Kaynak: Bursada Bugün
Bursa'dan promosyon tepkisi: Adalet terazisi yine şaştı!

Eğitim Gücü Sen Bursa İl Başkanı Okan Atar tarafından yapılan açıklamada Bursa'da bazı ilçelerde tamamlanan promosyon anlaşmalarıyla ilgili yaşanan dengesizliklere dikkat çekilirken Atar rakamları tek tek açıkladı ve şu sözlerle duruma tepki gösterdi:

Bursa'da bazı ilçelerde promosyon anlaşmaları tamamlandı ve ortaya yine hem komik hem de birbirinden tutarsız rakamlar çıktı.

Gelin anlaşılan rakamlara hep birlikte göz atalım; Kestel 10.000 TL, Gürsu 20.000 TL, Mudanya 24.000 TL, Osmangazi 28.950 TL, Nilüfer 29.250 TL, Yıldırım 30.000 TL.

En yüksek teklifin bile 1 maaş etmediği hele ki bu yüksek enflasyon ve yüksek faiz oranları karşısında verilen rakamların gülünçlüğünü kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası olarak ilk günden beri promosyon anlaşmalarının merkez bakanlıkça tek elden yapılması gerektiğini defalarca haykırmış olsak da hala bu çağrımıza bir yanıt almış değiliz ama bakanlık artık bizi duymalı bu banka sömürülerine dur demelidir.

Bugün Kestel ilçemizde eğitim çalışanları 10.000 TL gibi komik bir promosyon anlaşmasına mecbur bırakılmış olmasına Eğitim Gücü Sen olarak sessiz kalmamız vicdanlarda yara bırakacaktır, ilimizde en yüksek teklifi almış olan Yıldırım ilçemize verilmiş 30.000 TL teklifin bile 2 yıl önce verilmiş teklifler seviyesinde olması biz eğitim çalışanlarını derinden üzmektedir.

Bu arada yetkiliyim diyen sendika ne yapmaktadır ve eğitim çalışanlarını bu tekliflerle nasıl baş başa bırakmaya göz yummuştur?

Bankalar diğer meslek gruplarına hatta emeklilere bile bonkörce promosyonlar dağıtırken konu eğitim çalışanları olduğunda neden bu kadar cimri davranmaktadırlar?

Millî Eğitim Bakanlığı daha ne kadar bu adaletsiz tekliflere göz yumacaktır?

Hatırlayalım ülkemizde özellikle 2022 Eylül ve Ekim aylarında büyük bir promosyon furyası başlamıştı ve 30-40 binler havada uçuşuyordu ama bugün 2024 yılındayız ve 10.000 TL gibi komik rakamlarla karşı karşıyayız burada büyük bir tutarsızlık yok mudur?

İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı merkezden anlaşma yaparak çalışanlarını korurken biz eğitim çalışanları neden bakanlığımız tarafından sahipsiz bırakılıyoruz anlamış değiliz.

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Bursa İl Temsilciliği olarak biz bu tekliflerle yapılan anlaşmaları kesinlikle kabul etmediğimizi, Bursa Milli Eğitim müdürlüğünün bu teklifleri revize ettirmesini ve tek elden tutarlı anlaşmalara imza atılmasını talep ediyoruz.

Ve son olarak tekrar sormak istiyoruz eğitim çalışanlarının değeri bu kadar mıdır? Millî Eğitim Bakanlığı biz çalışanlarının sesini duymazlıktan daha ne kadar gelecektir? Sorunlar ortada çözümler ise adım beklemektedir...

Saygılarımla

Kaynak: Bursada Bugün

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.