SON DAKİKA
Hava Durumu

BUSİAD'dan 2. Eğitim Gelişim Zirvesi

Bursa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BUSİAD) tarafından "Eğitim Gelişim Zirvesi'nin 2'ncisi düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 06.06.2024 14:24
Haber Güncellenme Tarihi: 06.06.2024 14:24
Kaynak: Bursada Bugün
BUSİAD'dan 2. Eğitim Gelişim Zirvesi

BUSİAD tarafından 2. kez düzenlenen "Eğitim Gelişim Zirvesi" BUSİAD Evi Bahçesi'nde gerçekleştirildi.

Yapılan zirveye BUSİAD Yönetim Başkanı Buğra Küçükkayalar katıldı. Ayrıca zirveye katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Zirvenin açılış konuşmasını gerçekleştiren BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar'ın konuşmasından satır başları şöyle; 

Geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz Eğitim ve Gelişim Çalışma Grubumuz yeni olmasına rağmen, afet kitapçıkları hazırlayarak, afet toplantıları ve Eğitim Zirveleri düzenleyerek ne kadar dinamik olduğunu bu kısa süre içerisinde bizlere gösterdi. 

Bir insanın yaşamı boyunca süren eğitiminin üç ana kaynak yoluyla olduğu söylenebilir: Ailede eğitim, Toplumda eğitim ve bir Eğitim Öğretim Kurumunda eğitim. Bunların hepsi birbirinden önemli ve birbirini tamamlayıcı olgulardır.

"AİLE TOPLUMUN ÇEKİRDEĞİ VE TEMELİDİR"

Biliyoruz ki aile toplumun çekirdeği ve temelidir. Aile içerisindeki görgüler bireyin toplumdaki davranışlarını şekillendirir. Her toplum da kendini oluşturan ailelerce şekillenir.Toplumumuzun çağdaşlık yolunda ilerlemesinin ilk adımları aile içerisindeki bireylerin çağdaş bir ortamda yetişip gelişmesi sağlanarak atılır. 

"SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR" 

Toplumsal anlamda eğitim ise kişilerin birbirleriyle ilişkileri sonucunda davranışlarını, görgülerini, bilgilerini, düşüncelerini ve eylemlerini paylaşmaları yoluyla gerçekleşir.

İşte bizim BUSİAD olarak düzenlediğimiz ve düzenleyeceğimiz her türlü etkinlik bunu sağlamak amacına yöneliktir. Bu anlamda sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir.

"GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ" 

Ülkemizin kalkınması için her bir sivil toplum kuruluşunun bu bilinçle çalışmasının önemi çok büyüktür.

Biz de BUSİAD olarak "Sanayi Tarım ve Turizm ile Gelişen Bursa" ve "Dijital, Yeşil ve Toplumsal Dönüşüm" söylemlerimizle ve de bu söylemleri yaşama geçirme çabalarımızla hem Bursa'mız hem de ülkemiz için bir anlamda bu görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz.

"TOPLULUMUZU GELECEĞE HAZIRLAMALIYIZ"

Ailede eğitim ile toplumsal eğitime paralel olarak yürüyen diğer bir eğitim ise eğitim kurumlarındaki eğitim ve öğretimdir. Günümüzde, anaokulundan yüksek öğretim kurumlarına kadar olan süreci kapsayan ve fiziksel mekanlarla tanımlanan bu eğitim şekli, gelecek yıllarda dijitalleşmenin ve toplumsallaşmanın etkisi ile konu bazlı, kişisel ve mekâna bağlı olmayan eğitim şekillerine bürünecektir.

İşte bizler de geleceği görerek bu aşamalara uygun şekilde çalışmalarımızı yapmalı, toplumumuzu geleceğe hazırlamalıyız.

AYRINTILAR GELİYOR...

"EĞİTİMİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ" 

Her şeyin temelinde eğitimin olduğu gerçeğini her zaman aklımızda tutmalıyız. BUSİAD kurulduğu günden beri tüm üyeleri ile birlikte eğitimi dert edinmiş ve bugüne kadar bu konuda birçok çalışmayı yaşama geçirmiş 46 yıllık bir kuruluştur. Bizler, sanayici ve iş insanları olarak eğitim ve öğretimi çok önemsiyoruz. Eğitimi salt sanayimize teknik temel eleman yetiştirme çerçevesinde ele almıyoruz. Eğitim ve öğretimin kurum ve kuruluşlarımızdaki tüm çalışanlarımıza ve ailelerine yönelik olması gerektiğini düşünüyoruz ve buna uygun etkinlikler yapıyoruz.

Zirvede birbirinden farklı 8 eğitimci konuşarak konular hakkında bilgi verdi.

Kaynak: Bursada Bugün

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.