SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhuriyet Kadınları Derneği Osmangazi: Filistinli kadınlara sesleniyoruz!

Bursa'da Cumhuriyet Kadınları Derneği Osmangazi Şube Başkanlığı, Filistinli kadınlara destek için yürüyüş yaparak basın açıklaması düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2024 21:01
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2024 21:01
Kaynak: Bursada Bugün
Cumhuriyet Kadınları Derneği Osmangazi: Filistinli kadınlara sesleniyoruz!

Bursa'da Cumhuriyet Kadınları Derneği Osmangazi Şube Başkanlığı,  Filistinli kadınlara destek için yürüyüş yaparak basın açıklaması düzenledi. 

Cumhuriyet Kadınları Derneği Osmangazi Şube Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle

Bursa nın mücadeleci Kadınları bu önemli davada Filistinli kadınlara destek için geldiniz emek verdiniz var olun. Bu basın açıklaması dün Filistin Büyük Elçisi ile Ankara'da elçilik önünde   yapıldı.  Bu gün Türkiye'nin 15 ilinde şu an eş zamanlı yapılıyor. Birkaç illerde de Gönüllü Kuruluşlar Platformları ile birlikte yapılıyor. 

GAZZE'NİN KAHRAMAN ANNELERİ ONURUNA  BU YILIN "ANNELER GÜNÜ"  "VATANLARI İÇİN DİRENEN FİLİSTİNLİ KADINLAR GÜNÜ"DÜR  

12 Mayıs Pazar günü Gazze'deki soykırım 7'nci ayını dolduracaktır. O gün, birçoğu çocuk ve kadın, 7 ayda katledilen Filistinli sayısı 35 bine yaklaşacaktır.  O gün, Hamas önderlerinden İsmail Haniye'nin eşi Ümmü Abdülselam'ın, İsrail saldırısında evlatlarının ve torunlarının şehit olduklarını öğrenince "Allah'ım, sana sığınıyorum" diyerek şükür namazı kılmasının üzerinden 42 gün geçmiş olacaktır.  Ve o gün dünyanın geri kalanında "Anneler Günü" kutlanacaktır. 

Filistin halkına soykırım uygulayarak insanlığın karşı cephesinde olduklarını gösteren emperyalist ABD ve Siyonist İsrail, insanlık cephesindeki anti-emperyalist devletlerin ve milletlerin çok yönlü kuşatmasıyla karşılaşmıştır.  Emperyalist ABD ve katil İsrail'in kendi halkları bile "Gazze'deki katliamı durdurun, İsrail'i durdurun" çığlıklarıyla ayağa kalkmıştır. Vicdanlar tutuşmuştur.
Bağımsız vatan toprağı için yıllardır savaşan Filistin halkının zaferi, insanlık düşmanlarından vicdana gelmeleri beklenerek değil, hak ettikleri topraklarda ölümüne direnerek gerçekleşecektir. Bugün Gazze'de yaşanan, işte bu direniştir ve bugün Gazze, emperyalizme karşı dünya ölçekli başkaldırının en ön cephesidir. 

Bizler, bir asır önce, topraklarını işgal eden zengin devletleri Mustafa Kemal Paşa önderliğinde dize getirerek emperyalizme karşı tarihte ilk zaferi elde etmiş onurlu bir milletin kadınları olarak, Filistin halkının Gazze'deki tarihi direnişine tüm yüreğimizle destek veriyoruz. 

Filistinli kadınlara sesleniyoruz!

"Emperyalist ABD'nin kanatları altında Gazze'de Filistin halkına soykırım uygulayan siyonist İsrail'i lanetliyor, bu zulme direnen yiğit Filistin halkının mutlaka zafere ulaşacağına olan inancımızı haykırıyoruz! 
Sona yaklaşan emperyalist düzene en ölümcül darbenin Filistin topraklarından geleceğini, güneşin doğudan doğduğu gerçekliği ile biliyoruz. 

Şehitler veren Filistinli kız kardeşlerimiz! 

Ülkemizin tam bağımsızlık yolunda emperyalizmle mücadelesine yüreğini koymuş Türk kadınları olarak, aklımızla, inancımızla, tüm değerlerimizle onurlu direnişinizi selamlıyoruz! 

Yarın Mayıs'ın ikinci Pazar günü. "Anneler Günü". 

Yarın bizler 'Anneler Günü'nü değil, Filistinli şehitlerimiz anısına ve Gazze'nin kahraman anneleri onuruna  'Vatanları İçin Direnen Filistinli Kadınlar Günü'nü kutlayacağız.  

Direnişiniz direnişimizdir! 

Zafer, emperyalist zalimlerle savaşan Filistin halkının ve tüm mazlumların olacaktır!" 

Kaynak: Bursada Bugün

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.