SON DAKİKA
Hava Durumu

Zafer Partisi Bursa İl Başkanı Gazi: Ekonomik sıkıntılar siyasi görüşlerin önüne geçti

Türkiye, 2024 yerel seçimlerinde kenti ve ilçeleri yönetecek başkanlarını seçti. Zafer Partisi Bursa İl Başkanı Cihat Gazi, seçimler ve Zafer Partisi ile ilgili Bursada Bugün'e değerlendirmelerde bulundu. Gazi, "Bu seçimde ekonomik sıkıntılar siyasi görüşlerin önüne geçti" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2024 17:21
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2024 17:21
Kaynak: Bursada Bugün
Zafer Partisi Bursa İl Başkanı Gazi: Ekonomik sıkıntılar siyasi görüşlerin önüne geçti

Türkiye, 2024 yerel seçimlerinde şehir ve ilçelerini yöneteceği başkanlarını seçti. Zafer Partisi Bursa İl Başkanı Cihat Gazi, seçimler ve Zafer Partisi ile ilgili Bursada Bugün'e açıklamalarda bulundu.

"ZAFER PARTİSİ OLARAK MECLİS ÜYESİ SAYIMIZI ARTIRDIK"

Seçim sonuçlarının tahmin ettikleri gibi olmadığını belirten Zafer Partisi Bursa İl Başkanı Cihat Gazi, "Genel olarak bu seçimde çok tahmin edemedik. Cumhuriyet Halk Partisi de tahmin edememiştir böyle bir sonucu. Fakat biz Zafer Partisi Bursa Teşkilatı olarak oy oranımızı meclis üyesi olarak artırdık. Yerel seçimlerde meclis üyesine bakılıyor. Bu artış tabi ki bizi memnun edecek bir artış değil. Daha yüksek bir oy oranı bekliyorduk. Fakat halkımız böyle karar gördü, böyle uygun gördü.  Bu seçimde AKP'yi gönderelim diye oy verdiklerini düşünüyorum. Biz çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

"BU SEÇİM HALK 'BEN AÇIM, BAŞKA HİÇBİR ŞEY UMRUMDA DEĞİL' DEDİ"

Zafer Partisi adına sahada olumlu geri dönüşler aldıklarını vurgulayan Gazi,  "Konuştuğumuz vatandaş daha çok 'Şunları bir gönderelim, 20 senedir Bursa ve Türkiye'yi yöneten AK Parti yönetimini gönderelim, sizin de çok dikkat çektiğiniz, yapılması gerekenleri söylüyorsunuz' diyor. Türkiye'nin çoğu kesimi sığınmacılar konusunda neler düşündüğümüzü biliyor ve hak veriyor. Bu seçim halk 'Ben açım, kalan hiçbir şey umurumda değil' dedi" açıklamalarında bulundu.

"TOPLUM GÜVENLİ YAŞAMAK İSTİYOR"

Zafer Partisi Bursa İl Başkanı Cihat Gazi, "Partimizin yükselişinin genel seçime bir etkisi olacağını düşünüyorum. Toplumun güvenlik algıları partimizin söylemleriyle daha çok ortaya çıktı. Toplum rahat yaşamak istiyor. Tabi ki açlık ve ekonomik problemler de sıkıntı fakat toplum güvenli yaşamak istiyor. Ülkemizdeki sığınmacı tehdidi her geçen gün sayısı artıyor ve problemler de artıyor. Toplumumuz genel seçimlerde bize desteğini verip bizi meclise sokacaktır diye düşünüyorum" dedi.

"BU SEÇİMDE EKONOMİK SIKINTILAR, SİYASİ GÖRÜŞÜN ÖNÜNE GEÇTİ"

Oy oranlarını daha yüksek beklediklerini vurgulayan Gazi, "Bizi beklentiye sokan sahada aldığımız tepkiler oldu. İnsanlardan aldığımız tepkiler gayet olumluydu. İnsanlar nasıl bir Bursa nasıl bir Türkiye istediğimizin farkındaydı. Geçen sene seçimlerde partimizi tanıtmaya uğraşıyorduk. Bu seçimde sahada Zafer Partisi tanınıyordu. Sahada hep olumlu tepkiler aldık. Demek ki insanlar size hak veriyoruz sizi şurada görüyoruz 'ama' diye devam eden cümlelerin 'ama'dan öncesinin çok önemli olmadığını gördük. Sahada insanlar bize hak veriyor, olumlu ve ılımlı bakıyor. Bu seçimde ekonomik sıkıntılar, siyasi görüşlerin önüne geçti. Bunu Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçimi kazandıktan sonra Nilüfer tarafındaydım. Kutlamalara denk geldim, insanları gördüm. Bozkurt yapanından AKP plakalı araçlara kadar herkes vardı. Siyasi görüşlerini bırakıp oy verdi insanlar. Umarım bir dahaki seçim gerçek oyumuzu, gerçek gücümüzü sandığa yansıtacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: Bursada Bugün

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.