SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

BBP Genel Başkanı Destici'den Kılıçdaroğlu'na: Bu kahpeliktir, hainliktir!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP'nin Anayasaya göre kapatılması gerektiğini belirterek, "Kemal Kılıçdaroğlu, HDP eş başkanlarıyla görüştüğünde bir sorsa Semra Güzel nerede diye. Gelsin yargıya teslim olsun ama biliyoruz ki o soluğu Kandil'de aldı" dedi.
Haber Giriş Tarihi: 09.04.2022 20:36
Haber Güncellenme Tarihi: 09.04.2022 20:36
https://www.bursa5n1k.com
kapak resmi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin ilçe kongrelerini gerçekleştirmek üzere Trabzon’a geldi. İlk olarak Trabzon’un Ortahisar ilçesinde bir iş yerinin açılışına katılan Destici, daha sonra partisinin Yomra ilçe binasının açılışını gerçekleştirdi. Burada konuşan Destici, HDP ile ilgili olarak, "Türk devletinin bütün imkanlarından yararlanacak sonra dönüp PKK’nın sözcülüğünü yapacaksın. Bu kahpeliktir, hainliktir." diye konuştu:

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, daha sonra Arsin ilçesine geçerek burada partisinin ilçe kongresini katılarak açıklamalarda bulundu. Milletin milli gelirinin yok olmasına sebep olan bir terör örgütüyle karşı karşıya olduklarını belirten Destici, şunları söyledi;

"Bu örgütün tek başına Türkiye’ye kafa tutması bu kadar yıl mücadeleyi sürdürmesi mümkün olamaz"

"Bu örgütün tek başına bir şey yapması Türkiye’ye kafa tutması bu kadar yıl mücadeleyi sürdürmesi mümkün olabilir mi, olamaz. Ama bunu destekleyenler var. Amerika’sından, İsrail’ine, Avrupa Birliğine dünya devletlerin pek çoğu destekliyor ve desteklemeye devam ediyor. Bunu anlıyoruz. Emperyalistler, kapitalistler destekler çünkü Türkiye’nin güçlenmesini istemezler, Türkiye güçlenirse, Türkiye’nin bölgesinde ve İslam dünyasında zülüm yapamazlar.

İşgal yapamazlar, istedikleri gibi sömüremezler bunu anlıyoruz düşmanımızı tanıyoruz. Düşmanımızı biliyoruz lakin bizim anlamadığımız konu şu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bulunan sözde bir siyasi parti onun milletvekilleri nasıl destekler, nasıl onun sözcülüğünü yapar biz onu anlamıyoruz ve onu ret ediyoruz.

Türk devletinin bütün imkanlarından yararlanacak sonra dönüp PKK’nın sözcülüğünü yapacaksın. Bu kahpeliktir, hainliktir."

Anayasa Mahkemesi’nde HDP ile ilgili kapatma davası bulunduğunu hatırlatan Destici, şunları söyledi;

"HDP anayasaya göre yüzde yüz kapatılmalı"

"Anayasaya göre yüzde yüz kapatılmalıdır ve kapatılacaktır inşallah bunu bekliyoruz. HDP’de bir kenara koyuyorum. O da PKK’nın sözcüsü ama daha çok anlamakta zorluk çektiğimiz bir şey var.

Bazı siyasi partileri anlamakta zorluk çekiyoruz. Başta Ana muhalefet CHP olmak üzere PKK ile direk olmasa da HDP üzerinden dolaylı olarak ilişki kurmaları ve onlara meşruiyet kazandırma çabalarıdır."

"Hangi siyasi parti olur ise olsun PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile işbirliği yapmamalı"

"Türkiye’de hangi siyasi parti olur ise olsun PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile işbirliği yapmamalıdır. yapamamalıdır. PKK ne ise HDP odur. Kimse bizi aldatmaya kalkmasın bu millet saf değil gerçeği görüyor.

Millet İttifakı HDP ile görüşüyorsa bu ayan-beyan PKK ile görüşüyor demektir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’nin başında bulunan Mithat Sancar veya Pervin Buldan ile görüştüğü zaman aslında kiminle görüşmüş olur. Duran Kalkan’la, Murat Karayılan'la görüşmüş olur. Kandille görüşmüş olur. PKK ile görüşmüş olur.

Ha meclisteki kara çiyan, ha Kandil’deki Karayılan. HDP, PKK’nın partisidir. Dolaysıyla bütün siyasi partilerin buna ortak bir duruş sergilemesi gerekir.

En son sözde Diyarbakır Milletvekili terör örgütü üyesiyle birlikte yaşadığı fotoğraflarla birlikte oldukları ortaya çıkmış. Kandil’den gelmiş milletvekili sıralarına oturmuş. Bu fotoğraflar ortaya çıkınca dokunulmazlığı kaldırıldı ve yargıya gönderildi. Bir anda kayıp ve ortada yok.

Kılıçdaroğlu, HDP eş başkanlarıyla görüştüğü zaman bir sorsa bu Semra Güzel nerede diye? Sorsun öğrenelim, gelsin teslim olsun yargıya ama biliyoruz ki soluğu Kandil’de aldı. Nereden geldiyse oraya gitti."

"Milletimiz mecliste terörist istemiyor"

"Bunların pek çoğu böyle. Ya fotoğrafı çıkmayanlar bunları nereye koyacağız. Onun için terörle arasına mesafe koymadığı sürece kapatılmalıdır. Bizim milletimiz mecliste terörist istemiyor."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar