SON DAKİKA
Hava Durumu

Tepkilere Hakan Ural'dan yanıt: Bunların derdi Tayyip Bey'in kurduğu memleket

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın "Çevre ve Medya" söyleşisine konuşmacı olarak çağırılan ve tepki toplayan Hakan Ural "Bunların derdi Tayyip Bey'in kurduğu memleket" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 21.01.2023 17:52
Haber Güncellenme Tarihi: 21.01.2023 17:52
https://www.bursa5n1k.com
Tepkilere Hakan Ural'dan yanıt: Bunların derdi Tayyip Bey'in kurduğu memleket

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın, “Çevre ve Medya Üzerine” konu başlıklı söyleyişine konuşmacı olarak çağırılan Hakan Ural, gelen tepkilerin ardından açıklama yaptı.

Ural, bakanlık çalışanlarının da “Kendimizi aşağılanmış hissettik” diyerek tepki gösterdiği konuyla ilgili şunları söyledi:

“Yazılanlar eleştiri boyutunda kalmıyor. Hakarete varıyor. İnsanın anasına, babasına bile sövüyorlar. Bu cenahın karşıt görüşlere karşı tutumu hep böyle. Beni ben olduğum için değil, siyasi görüşüm nedeniyle hedef haline getiriyorlar. Halbuki ideolojik farklılıklar zenginliklerimizdir. Eleştiri elbet olacak ancak hakaret ediyorlar.” 

 Yeniçağ’dan Tolga Şahin’in haberine göre, dört yılda 125 bin tweet ile linç şampiyonu olduğunu belirten Ural, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adamlar, Cumhurbaşkanına, milli savunmaya, vatana, millete sövüyor. Hakan Ural bu bağlamda kim ki? Vatan millete sövmeyi meziyet sayan bu zihniyetin eleştirileri benim nişanemdir. Karşıt görüşleri ötekileştirmeyi, zombi olarak görmeyi meziyet sayıyorlar. Ben vatan millet sevgimi dile getirdikçe buna tahammül edemiyorlar. Bu isimler değişir ancak zihniyet değişmez. Bin yıldan fazladır bu millet üzerine oynanan oyunlar tersine döndü. Asıl itirazları buna”

Yıllara dayanan kariyerinin pek çok kişide olmadığını söyleyen Ural, “Beni halk izliyor, bunlar halkı sevmiyor. Bu cenahın saldırdığı kişi veya kurumlar benim nezdimde muteberdir, halkın yararınadır. Bunlar Tayyip beyin kurduğu, yarattığı memleketi sevmiyor” dedi.

Ural’ın konuşmacı olarak davet edilmesinin ardından sosyal medyada dile getirilen tepkilerden bazıları şöyle:

“Hakan Ural’ın Çevre bakanlığı eğitim dairesi ile ne ilintisi olabilir ve medya hakkında söyleşi nasıl yapabilir aklınızı kafatasınızda tutabileceğiniz bir gün diliyorum.”

“Hakan Ural Çevre/Şehircilik Bakanlığı’nda Çevre ve Medya konulu söyleşi yapacakmış! Soralım:

1- Böyle bir söyleşi için hangi yetkinliğiyle neden Hakan Ural’ı seçtiniz?

2- Kendisine ne kadar ödeme yapacaksınız?

3- Ömrünü bu konulara adamış personele ayıp olmuyor mu?”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplantısında Hakan Ural kimde konuşmacı olabiliyor? AKP’de liyakat tavan yapmış. Hangi sıfatla programa çağrılıyor eğitimi mi var? Milletin vergileri bu liyakatsizlere mi harcanıyor? Vah ülkem ne hale geldik. Çevre ve medya üzerine konulacakmış pess.”

“Hakan Ural konferans verecekmiş dünyanın sonu geldi galiba. Çevre Bakanlığının davetlisi bu kişinin çevre ve medya ilişkisi konusunda donanımı ne? Bu konularda eğitim almış mı? Bakanlık bu kişilere kaldıysa yandı keten helvam!”

“Şaka değil… Hakan Ural, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda “Çevre ve Medya” üzerine söyleşi yapacakmış. Ne günlere kaldık! Başka uzman bulamadınız mı?”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.