SON DAKİKA
Hava Durumu

THY yüksek maaşla personel alıyor

Türk Hava Yolları (THY) bünyesindeki Ajet Hava Taşımacılığı için yeni personel kadroları açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2024 12:59
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2024 12:59
Kaynak: Bursada Bugün
THY yüksek maaşla personel alıyor

Türk Hava Yolları, bünyesindeki Ajet Hava Taşımacılığı için yeni personel kadroları açtı. 

THY bünyesinde Ajet Hava Taşımacılığı A.Ş'ye teknik direktörlük ve uyumluluk izleme ve emniyet direktörlüğü pozisyonları için denetçi personel alımı yapılacağı duyurusunu paylaştı.

Başvuru yapacak kişiler, başvuru süreciyle ilgili detayları araştırmaya başladı. İşte, başvuru sürecine dair bilinmesi gerekenler...

AJET personel alımı için başvuru şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Adli sicil kaydının olmaması ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamalıdır.

01.01.1985 tarihinden sonra doğmuş olmak

Minimum 4 yıllık üniversitelerin Elektrik Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Uzay Mühendisliği lisans bölümlerinden mezun olmak.

Askerlikle ilişkisi olmamak,

İngilizce için TOEFL'da 72, IELTS'te 6 veya YDS'de 75 almak veya askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecil ettirebilmek,

MS Office programlarını kullanabilmek, Seyahat engeli olmamak, Etkili, sözlü ve yazılı iletişim becerisine sahip olmak,

Emniyet Yönetim Sistemi Denetçisi alımı için Emniyet Yönetim Sistemi kapsamında en az 2 yıl denetçilik tecrübesi ve en az 4 yıl havayolunda emniyet sahası ile ilgili çalışmış olmak.

Güvenlik, Yer ve Kargo Operasyonu Denetçisi alımı için adayların en az birinde asgari 2 yıl denetçi tecrübesine ve en az 4 yıl havayolunda veya yer hizmet kuruluşlarında ilgili sahalarda çalışmış olmaları gerekmektedir.

Kabin Operasyonu ve Kabin Eğitimi Denetçisi alımı için adayların kabin operasyon ve kabin eğitim sahalarında en az 2 yıl denetçilik tecrübesine ve en az 4 yıl havayolunda kabin amiri olarak tecrübeye sahip olmaları gerekmektedir.

Uçuş Operasyonu ve Uçuş Eğitimi Denetçisi alımı için adayların uçuş operasyon ve uçuş eğitim sahalarında en az 2 yıl denetçilik tecrübesine ve en az 4 yıl havayolunda uçuş ekibi olarak tecrübeye sahip olmaları gerekmektedir.

Ekip Planlama ve Dispeç Denetçisi alımı için adayların ekip planlama ve dispeç faaliyetleri sahalarında en az 2 yıl denetçilik tecrübesine ve en az 4 yıl havayolunda ekip planlama/dispeç biriminde çalışma tecrübesine sahip olmaları gerekiyor.

Sürekli Uçuşa Elverişlilik Yönetimi ve Bakım Operasyon Denetçisi alımı için adayların üniversite mezunu olmaları gereken şartlardan...

Ayrıca, hava araçlarının/hava aracı komponentlerinin bakımı ve sürekli uçuşa elverişliliği ile ilgili uçak, uzay, havacılık, makine, elektrik, elektronik, Aviyonik veya diğer ilgili eğitim programları kapsamında Mühendislik, Sivil Havacılık, Teknik Eğitim Fakülteleri mezunu olmaları beklenmektedir.

Yönetim Sistemleri Denetçisi (ISO 9001 - ISO 14001 - ISO 45001) alımı için belirtilen denetim sahalarından en az birinde havacılık alanında en az 2 yıl denetçilik tecrübesine sahip olunması gerekmektedir.

Başvurular, yukarıda belirtilen şartları taşıyan adaylar tarafından Ajet'in kariyer sayfası üzerinden Nisan ayı içinde yapılacaktır.

Kaynak: Bursada Bugün

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.