SON DAKİKA
Hava Durumu

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin görevinden alınacak mı?

Sosyal medyada AK Partili Özlem Zengin'in görevden alındığı iddiaları konuşuluyor. Peki AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin görevinden alınacak mı?

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2024 09:24
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2024 09:24
Kaynak: Bursada Bugün
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin görevinden alınacak mı?

AK Parti'de yerel seçimlerin ardından çeşitli görevden almaların yaşanması beklenirken, sosyal medya dünden bu yana Özlem Zengin'i konuşuyor.

HAFIZALARDA KALAN TARTIŞMA KONULARI

AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Özlem Zengin, İsrail ile ilişkiler, LGBTi destekçisi isimler hakkında yaptığı yorumlar, Ayasofya-i Kebir Camii eski imamı Mehmet Boynukalın ile girdiği polemikler, İstanbul Sözleşmesi'ndeki parti tabanıyla aykırı görüşleri nedeniyle sürekli tartışmaların odağındaki bir isimdi.

ALINACAK MI?

Son olarak ise Özlem Zengin'in yerel seçim hattında yaptığı saha çalışmasında yaşanan başarısızlıkların da ardından, AK Parti'de değişim bekleyen kitlelerin odağındaki bir isme dönüştü. Dünden bu yana Özlem Zengin'in AK Parti Grup Başkanvekilliği görevinden alınarak, siyasi hayatına milletvekili olarak devam edeceği konuşuluyor.

ÖZLEM ZENGİN KİMDİR?

Özlem Zengin 1969 yılında doğdu.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1990 yılında mezun oldu. Mezuniyetinden sonra bir süre Amerika'da yaşadı. Türkiye' ye döndükten sonra bir yıl öğretmenlik yaptı. 1998-2001 yılları arasında Kanal 7′ de yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği "HAYATIN İÇİNDEN" adlı televizyon programını hazırladı. Aynı yıl serbest avukatlık yapmaya başlayan Zengin mesleğini aktif olarak sürdürmektedir. 2003 yılında AK PARTİ İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

2005'den itibaren İl Başkan Yardımcısı olarak Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini üstlendi. 2011 yılına kadar devam eden bu süreçte fasılasız üç dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde, Din Sosyolojisi alanında 'Yüksek Yargı Kararları Işığında Din ve Laiklik Algısındaki Sosyolojik Değişim' konulu tez çalışması ile yüksek lisans derecesi aldı. Bu arada Yeni Akit gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.12 Mayıs 2012 'de, Üçüncü Olağan İstanbul İl Kadın Kolları Kongresi' nde AK PARTİ İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı' na seçildi ve 14 Mart 2015 tarihine kadar bu görevini sürdürdü. Kadın, Aile ve Çocuk üzerine sivil toplum alanında çalışmalarına da devam eden Av. Özlem Zengin İstanbul Kadın ve Aile Araştırma Merkezi "İKAMER" in kurucularındandır.

Beyaz El Dayanışma Derneği kurucu üyesi, Kadın ve Demokrasi Derneği "KADEM" kurucu üyesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesidir. Medya alanında çalışmalarına devam etmekte ve ÜLKE TV de Türkiye ve dünya gündeminin özellikle kadınların bakış açısından değerlendirildiği "İNCE FİKİR" programını hazırlamakta ve sunmaktadır.

25. Dönemde İstanbul, 27. Dönemde Tokat Milletvekili seçildi. 2016-2018 yılları arasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak görev aldı. 27. Dönemde Grup Başkan Vekili olarak görev yaptı. 2021-2022 yılları arasında AK PARTİ Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. AK PARTİ Grup Başkan Vekilidir.
14 Mayıs 2023 seçimlerinde AK Parti'den 28. Dönem İstanbul Milletvekili seçilmiştir.

Kaynak: Bursada Bugün

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.