SON DAKİKA
Hava Durumu

Akşener: Muharrem İnce'nin aday olmaya hakkı vardır!

Meral Akşener: "Sayın İnce'nin cumhurbaşkanı adayı olma hakkı vardır. Sayın İnce'nin bu hakkı kullanıyor olmasının hainlikle suçlanmasını esefle karşıladığımı söylemek isterim. "

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2023 22:17
Haber Güncellenme Tarihi: 18.03.2023 22:17
https://www.bursa5n1k.com
Akşener: Muharrem İnce'nin aday olmaya hakkı vardır!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı bir televizyon programında cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Muharrem İnce hakkında "Sayın İnce'nin cumhurbaşkanı adayı olma hakkı vardır. Sayın İnce'nin bu hakkı kullanıyor olmasının hainlikle suçlanmasını esefle karşıladığımı söylemek isterim. İnce'nin duruşuna saygı duyularak bir yan yana gelişin sağlanması gerekiyor" dedi.  

Akşener, Altılı Masa'da yaşanan krizle ilgili, "Bu partili cumhurbaşkanlığı meselesinin yaptığı yanlışlıklar bir insanın bir haftada 36 bin imza atmak zorunda olması ne demek? Aldığım bilgiye göre öyle. Yetkilerin devredilmesi gerekirken bir kişi de toplanması insan haklarına aykırı. Cumhurbaşkanlığını kazanmalıyız, ikincisi ise Meclis’i kazanmalıyız. Burada doğru söyleyecek birisine ihtiyaç var. Sonuçta bir 6’lı Masa kuruldu. Adaylık döneminde bir kriz çıktı, sonra tekrar ortak akıl devreye girdi ve bu formül üretildi" dedi. 

Akşener, cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Muharrem İnce hakkında ise "Sayın İnce'nin cumhurbaşkanı adayı olma hakkı vardır. Sayın İnce'nin bu hakkı kullanıyor olmasının hainlikle suçlanmasını esefle karşıladığımı söylemek isterim. İnce'nin duruşuna saygı duyularak bir yan yana gelişin sağlanması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Akşener'in açıklamaları şöyle:

"2021 yılında cumhurbaşkanlığı adaylığından feragat ettim. Başbakanlığa adayım ama bunu da pazarlık konusu asla yapmadığımı defalarca söyledim. Partim birinci parti çıkmalıdır ve çıktığı takdirde ben başbakan olacağım. Çıkmadığı takdirde olamazsın. Biz seçmene kendimizi doğru tanıtabilirsek birinci parti çıkarız. Çıkamadığımız zaman sayın Kılıçdaroğlu ve başka bir kişiyle herhangi bir pazarlık yapmadım. Bunu da defalarca söyledim.  

Ömrüm geçti iftiraya uğrayarak. Gelmiş geçmiş en rahat iletişim kurulan İçişleri Bakanı'yım ben.

MUHARREM İNCE YORUMU

Sayın İnce ile biz, 2018'de Millet İttifakı'nın Temel Bey ile 3 adaylığını yaptık. Dedik ki ikinci tura kalanı diğerleri destekleyecek. Biz sayın İnce ile bir taraftan rakibiz, bir taraftan da saygılı bir şekilde kampanya yaptık.

Sayın İnce'nin cumhurbaşkanı adayı olma hakkı vardır. Millet İttifakı genişleyecekse onun yer almasını isterim. Benim bu konu hakkında bir şey söyleme hakkım yok.

Sayın İnce'nin bu hakkı kullanıyor olmasının hainlikle suçlanmasını esefle karşıladığımı söylemek isterim. İnce'nin duruşuna saygı duyularak bir yan yana gelişin sağlanması gerekiyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.