SON DAKİKA
Hava Durumu

Teksas'tan sert çıkış: Bursaspor'un benzinliği satılamaz!

Bursaspor taraftar gruplarından Teksas, kulübün Soğanlı Mahallesi'nde bulunan akaryakıt istasyonu ve 10 adet bağımsız bölümden oluşan işyerlerinin icradan satılığa çıkarılmasına tepki gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 11.02.2024 19:37
Haber Güncellenme Tarihi: 11.02.2024 19:37
Kaynak: Bursa Hakimiyet
https://www.bursa5n1k.com
Teksas'tan sert çıkış: Bursaspor'un benzinliği satılamaz!

Bursaspor taraftar grubu Teksas, ‘Benzinlik Satılamaz!’ başlıklı bildiri yayımladı.

Teksas tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bursaspor'umuza ait olan ve Soğanlı, Avrupa Konseyi Bulvarı üzerinde bulunan benzinlik arazisi ile arazi üzerinde bulunan akaryakıt istasyonu ve 10 dükkanın Ziraat Bankası'na olan kredi borcu nedeni ile alelacele ve üstelik güncel değerinden hayli düşük bir bedel ile icradan satışa çıkarılmasını kabul etmiyoruz. 

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'a, iki buçuk yılı ödemesiz 9 yıllık borç yapılandırması ile kolaylık sağlayan ve 8,4 milyar TL'yi bulan finansman desteği sunan Ziraat Bankası ve diğer bankaların, kulübümüze dönük bu umursamazlığı kabul edilemez. Spora desteği 'Milli görev' olarak niteleyen bir kurum, bu görevi yalnızca belirli kulüpler için icra ediyorsa, o kurumun milletin tamamına hitap ettiği söylenemez. 

Bu hususta, Yönetim Kurulumuz açıklama yapmalı ve cesurca gerekli adımları atmalıdır. Önceki dönem Ziraat Bankası Yönetim Kurulu'nda yer alan Sayın Faruk Çelik, Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş ve sayın milletvekillerimiz başta olmak üzere Bursa'mızı temsille yetkili herkesi de bu meselede bizlerin sesi olmaya ve kulübümüzün mevcuttaki tek taşınmazının satışını durdurmaya davet ediyoruz. 

Görevde olduğu dönemde bu ipoteğe ve satışa sebep gösterilen krediyi çeken ve bu kredide şahsi kefaleti bulunan eski Başkan Ali Ay da üzerine düşeni yapmalıdır. 

Bursa'mızın birleştirici unsuru Bursaspor'umuzun geleceği adına oldukça önemli olan bu konuda gerekli aksiyonu almayanlar ve Bursa'nın en büyük değerine dönük bu çifte standardı ortadan kaldıramayanlar, bu kenti temsil kabiliyetine ve kudretine sahip olamazlar.”

NE OLMUŞTU?

Hem sportif hem de ekonomik olarak çıkmazda olan Bursaspor Kulübü'ne ait çok sayıda dükkan ve akaryakıt istasyonu icradan satılığa çıkarıldı.

Bursa 4. İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda benzinlik hakkında şu ifadeler yer aldı:

"Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Soğanlı Mahallesi, Avrupa Konseyi Bulvarı, Botanik Petrol Ofisi, no: 279 adresindeki Akaryakıt İstasyonu olarak belirtilen alanın içerisinde kullanılmakta olan 2 katlı market-yönetim binası ile akaryakıt dispenserlerinin (akaryakıt pompalarının) bulunduğu çelik kanopi, bina ile dispenserler arasında çatı uzantısı olarak yapılmış olan çelik kanopi ve istasyon çıkışında yer alan araç yıkama ünitesindeki çelik kanopi yapılarından ibarettir. 6.666,92 m2 yüzölçümü, 188/480 arsa paylı taşınmaz 3338 ada 3 nolu parselinde kayıtlıdır.

Yalova yoluna 700m, Bursa Hayvanat Bahçesine ve Botanik parka 1.000m, kent meydanına 5 km, Heykel’e 7 km, mesafededir. Mahallinde elektrik, su, doğalgaz, telefon ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri mevcuttur. Tüm kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Geometrik ve topoğrafik yapısı her türlü inşaat yapımına uygundur. Taşınmaz 2 katlı bina betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Binanın dışı sıvalı ve boyalıdır. Kapı ve camekanları alüminyum profilden imal edilmiştir. 180m2 büyüklüğündeki yapının toplam alanı (2katx18m2)=360m2 olarak ölçülmüştür. Akaryakıt İstasyonu olarak belirtilen alanın içerisinde kullanılmakta olan 2 katlı market-yönetim binası ile akaryakıt dispenserlerinin (akaryakıt pompalarının) bulunduğu çelik kanopi, bina ile dispenserler arasında çatı uzantısı olarak yapılmış olan çelik kanopi ve istasyon çıkışında yer alan araç yıkama ünitesindeki çelik kanopi yapılarından ibarettir."

TARİH VERDİLER

Müdürlük tarafından yapılan açıklamada, açık artırma ihalesinin 26 Mart 2024 saat 10:05'te başlayacağı ve 2 Nisan gününe kadar süreceği belirtildi. Benzinlik için ise 72 milyon 53 bin 50 TL bedel biçildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.