İngiltere Başbakanı Boris Johnson,vatandaş tarafından protesto edildi

İngiltere’yi 31 Ekim’de bir anlaşma olsun ya da olmasın Avrupa Birliği’nden çıkarmak isteyen Başbakan Boris Johnson, ziyaret ettiği Leeds kentinin sokaklarında yürürken, bir vatandaş tarafından protesto edildi. Bir türlü çözülemeyen Brexit krizi hükümet ve halkın arasını açtı. Johnson, May’den devraldığı başbakanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana hamleleriyle tepki çekiyor. İngiltere’de Başbakan Boris Johnson’a karşı tepkiler..

İngiltere Başbakanı Boris Johnson,vatandaş tarafından protesto edildi
Tarih : Okunma : 1285.907 Yorum Yap

İngiltere’yi 31 Ekim’de bir anlaşma olsun ya da olmasın Avrupa Birliği’nden çıkarmak isteyen Başbakan Boris Johnson, ziyaret ettiği Leeds kentinin sokaklarında yürürken, bir vatandaş tarafından protesto edildi.

Bir türlü çözülemeyen Brexit krizi hükümet ve halkın arasını açtı. Johnson, May’den devraldığı başbakanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana hamleleriyle tepki çekiyor.

İngiltere’de Başbakan Boris Johnson’a karşı tepkiler büyüyor. Sadece vatandaşlar değil İngiliz medyası da Johnson’a oldukça tepkili.

“SENİN BRÜKSEL’DE OLMAN GEREKİR”

Avam Kamarası’nın anlaşmasız Brexit’i engelleyen yasa tasarısını kabul etmesinin ardında 15 Ekim’de erken seçime gidilmesini öneren Johnson, BBC muhabirine Brexit’i bir kez daha ertelemenin ülkenin aleyhine olacağını anlatıyordu. Bu sırada Başbakan Johnson’un yanına yaklaşan Leedsli bir vatandaş “Halkla oyun oynuyorsun. Burada değil, Brüksel’de olman gerekir” diyerek Johnson’ın AB ile bir anlaşma müzakere etmediğini söyledi. Johnson ise cevap olarak, AB ile müzakerelerin sürdüğünü söyledi.

“DEMOKRASİYE HAKARET”

Başbakan Boris Johnson’ın parlamentoyu askıya alma kararı İngiliz gazetelerinde geniş yankı bulmuş, gazeteler Kraliçe Elizabeth’in de onayladığı karar için ‘demokrasiye hakaret’ başlıkları atılmıştı.