Yıldırım’da ‘Çevre’ Nöbeti

-YILDIRIM’DA ‘ÇEVRE’ NÖBETİ -‘DOĞADAKİ TEK İZİMİZ AYAK İZİMİZ OLSUN’ -YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ, BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARI, BİRİM MÜDÜRLERİ VE ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİ İLE BİRLİKTE ULUDAĞ’IN ETEKLERİNDE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI. -YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ, “TABİATIN TÜM ZENGİNLİKLERİNİ, YEŞİLİN 1001 TONUNU BARINDIRAN BU COĞRAFYAYA KARŞI SORUMLULUKLARIMIZ VAR.” -BAŞKAN YILMAZ, “DOĞAYI KORUYABİLMEK, ONA SAHİP ÇIKABİLMEK, TEMİZLEMEKTEN ÇOK..

Yıldırım’da ‘Çevre’ Nöbeti
Tarih : Okunma : 1274.637 Yorum Yap

-YILDIRIM’DA ‘ÇEVRE’ NÖBETİ

-‘DOĞADAKİ TEK İZİMİZ AYAK İZİMİZ OLSUN’

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ, BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARI, BİRİM MÜDÜRLERİ VE ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİ İLE BİRLİKTE ULUDAĞ’IN ETEKLERİNDE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI.

-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ, “TABİATIN TÜM ZENGİNLİKLERİNİ, YEŞİLİN 1001 TONUNU BARINDIRAN BU COĞRAFYAYA KARŞI SORUMLULUKLARIMIZ VAR.”

-BAŞKAN YILMAZ, “DOĞAYI KORUYABİLMEK, ONA SAHİP ÇIKABİLMEK, TEMİZLEMEKTEN ÇOK DAHA ÖNEMLİ. BUNU DA ANCAK BİRLİKTE BAŞARABİLİRİZ.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi tarafından ‘Doğal Olarak Yıldırım’ sloganıyla düzenlenen farkındalık yürüyüşü kapsamında Başkan Yılmaz, başkan yardımcıları, bürokratlar ve çevre gönüllüleri ile birlikte Uludağ’ın eteklerinde çevre temizliği yaptı.

Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen doğa yürüyüşlerinin üçüncüsü Kaplıkaya – Fidyekızık parkurunda düzenlendi. Yürüyüşe, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın yanı sıra, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Yıldırım Kent Konseyi üyeleri, muhtarlar, Yıldırım Belediyesi Bürokratları ve vatandaşlar katıldı. Kaplıkaya’dan başlayan 3,5 kilometrelik parkur boyunca çevreye bırakılan atıkları da toplayan doğaseverler, doğaya karşı duyarlılık mesajı verdi. Yıldırım’da doğa yürüyüşlerinin geleneksel hale geldiğini aktaran Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Tabiatın tüm zenginliğini bahşettiği, yeşilin 1001 tonunu bünyesinde barındıran bir coğrafyada yaşamanın ayrıcalığına sahibiz. Bu güzellikleri daha yakından görmek ve insanlarımıza daha yakından tanıtmak için düzenlediğimiz yürüyüşlerimize tüm hemşerilerimizi davet ediyorum” dedi.

ÇOCUKLARIMIZIN EMANETİ

Doğanın sağladığı ayrıcalıkların bir dizi de sorumluluğu beraberinde getirdiğinin altını çizen Başkan Yılmaz, “Çok büyük bir zenginliğe sahibiz. Ancak bunu değerlendirmek ve korumak noktasında maalesef çok başarılı sayılmayız. Unutmayalım ki bu güzellikler, bizlere dünün mirası olmaktan ziyade çocuklarımızın, yarınlarımızın emaneti. Doğayı temizlemek çok önemli. Biz yerel yönetim olarak bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Ancak bundan çok daha önemli olanı doğaya sahip çıkabilmek, onu koruyabilmek. Bunu da ancak birlikte başarabiliriz. Bu konuda hemşerilerimizden daha duyarlı olmalarını istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.